A sepsiszentgyörgyi együttes egyértelmű győzelmet aratott az 1. Liga 7. fordulójának szombati játéknapján, 4–1-re múlta felül idegenben a Jászvásári Polit. A vendégek második és harmadik találatát Gabriel Vaşvari és Rachid Bouhenna szerezték, előbbi büntetőből, utóbbi szöglet után fejjel talált be, a góljaik és a meccsen nyújtott teljesítményük miatt beválasztották őket a legjobbak közé.
A Hivatásos Labdarúgóliga honlapja megjegyzi, hogy Vaşvari sok labdát szerzett a középpályán, ahonnan csapata több támadást is indított, Bouhenna pedig az egyik legjobb középhátvéd a bajnokságban, és másodszor volt eredményes ebben az idényben.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!