Két játékos számára mindenképp mérföldkőnek számítanak az angol labdarúgó liga 33. fordulójának szombati játéknapja. A Leicester csatára Jamie Vardy megszerezte idei 20. és 21. találatát és ezzel bekerült azok közé, akik legalább 100 gólt értek el a Premier League-ben. Egyben élre állt a gólvágók ranglistáján, a 19 gólos Aubameyang előtt.
Bukayo Saka számára is emlékezetes lesz ez a nap, az Arsenal 18 éves játékosa élete első PL-gólját lőtte a Wolves otthonában.
Mindkét gólszerző győzelmet is ünnepelhetett, a Leicester a Cristal Palace-t 3–0-ra, az Arsenal a Wolverhamptont verte 2–0-ra.
A Chelsea is simán diadalmaskodott a Watford ellen, míg a Manchester United a Bournemouth együttesét taszította közelebb a kieséshez.
A Norwich pedig már csak óriási csoda árán maradhat benn, miután ismét kikapott, ezúttal a Brighton ellen.
Labdarúgó Premier League 33. forduló:
Chelsea–Watford 3–0
Gólszerzők: Giroud (28. perc), Willian (43.), Barkley (92.).
Manchester United–AFC Bournemouth 5–2
Gólszerzők: Greenwood (29., 54.), Rashford (35.), Martial (45+2.), Bruno Fernandes (59.), illetve Stanislas (15.), J. King (49.).
Leicester City–Crystal Palace 3–0
Gólszerzők: Iheanacho (49.), Vardy (77., 94.).
Wolverhampton–Arsenal 0–2
Gólszerzők: Saka (43.), Lacazette (86.).
Norwich City–Brighton 0–1
Gólszerző: Trossard (25.).
A vasárnapi műsor:
14.00: Burnley–Sheffield United
16.15: Newcastle United–West Ham United
18.30: Liverpool–Aston Villa
21.00: Southampton–Manchester City
hétfőn:
22.00: Tottenham Hotspur–Everton.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!