Váratlan Rapid-vereség Slobozián, távolodik a rájátszás

Székely Sport 2021. március 14., 15:50 utolsó módosítás: 2021. március 14., 15:54

Továbbra is nyertelen 2021-ben a Bukaresti Rapid, a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén 2–1-re kikapott az Unirea Slobozia pályáján.

Archív Fotó: FC Rapid 1923/Facebook

Az évet két döntetlennel kezdő, majd az előző játéknapon az FK Csíkszeredától hazai pályán vereséget szenvedett fővárosi csapat nem talál magára, ezúttal a kiesés elül menekülő ellenfelével szemben is alulmaradt.

A házigazda Slobozia az első félidőben büntetőből szerzett vezetést, ezt a pihenőig meg is tartotta. A szünet után hamar egyenlített a Rapid, húsz perccel a lefújás előtt azonban a télen a Kolozsvári CFR-től érkezett, horvát Ivica Zunic nagy védelmi hibája miatt gólt kapott, és már nem tudott felállni.

A feljutásra pályázó bukarestiek elszalasztották a lehetőséget, hogy felzárkózzanak, így csak a 11. helyen állnak a ranglistán, hátrányuk két pont a hatodik, utolsó felsőházi rájátszást érő pozícióhoz képest.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 19. forduló:
Unirea Slobozia–Bukaresti Rapid 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Constantin Toma (19., büntetőből), Ibrahim Diarra (73.), illetve Cătălin Hlistei (54.).