„Sallai Roland kezd majd hamis kilencesként, menet közben pedig majd Ádám Martint is megnézzük ebben a szerepben. Ez a tervünk, aztán meglátjuk, hogy mást is kipróbálunk-e még" – mondta a szombati sajtótájékoztatóján az MTI érdeklődésére az olasz szakvezető, aki tavaly az 1–1-re végződött angliai vb-selejtezőn már játszatta a nemzeti együttest ebben a játékrendszerben, akkor Sallai játszott legelöl.
Rossi azt is elárulta, hogy a válogatottól búcsúzó Dzsudzsák Balázs támadóként kap szerepet, nem visszavontan, ahogy jelenleg a klubjában játszik. Hozzátette, tapasztalt és kiváló minőségű játékosról van szó, aki még most is legjobbját tudja nyújtani, ezért segítségére lesz a nemzeti együttesnek.
– utalt arra Rossi, hogy csütörtökön miért nem sikerült nyerni.
A vasárnap kezdődő világbajnoksággal kapcsolatban úgy fogalmazott, a legjobban az zavarja, hogy Magyarország nem jutott ki, jobban fájlalja, mint az Európa-bajnok Olaszország távolmaradását.
Ezt azzal indokolta, hogy elsősorban az albánoktól elszenvedett két vereség a sikertelen selejtező oka, ami számára olyan seb, ami még nem gyógyult be.
„Az a legfontosabb, hogy szépen zárjuk ezt az esztendőt. Nem szabad elrontani az összképet az idei utolsó meccsen, ezért csak az lebeg szemünk előtt, hogy nyerjünk" – jelentette ki Dibusz Dénes, aki elárulta, több csapattársa megköszönte, hogy Luxemburgban ziccert hárított a hajrában, amivel legalább a vereséget sikerült elkerülni csütörtökön.
„Akárki véd, az a dolga, hogy megadja a csapatnak a megfelelő stabilitást".
Dzsudzsák Balázs búcsúmeccsével kapcsolatban megjegyezte, a debreceni futballista köszöntése ad egy kis különlegességet a találkozónak. Szerinte a csapattól a legnagyobb ajándék az lenne, ha sikerülne nyerni a görögök ellen.
A magyar-görög barátságos mérkőzés vasárnap 21.15-kor az olasz Daniele Chiffi sípjelére kezdődik a Puskás Arénában, ahol Dzsudzsák nemcsak elbúcsúzik a nemzeti együttestől, hanem – Király Gábort megelőzve – 109. fellépésével egyedüli csúcstartóvá válik a válogatottságot illetően.
A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!