Dan Petrescu csapata nem tudta teljesíteni a szezon eleji célkitűzését, mégpedig bejutni a Konferencia Liga csoportkörébe, miután a selejtező utolsó fordulójában meglepetésre elveszítette a ciprusi Páfosz elleni párharcot. A kolozsvári klub emiatt nagyjából hárommillió eurótól esett el, amelyet az európai szövetség biztosított volna számára a főtáblán való szereplésért.
A klubvezetőség hirtelen stratégiát kellett váltson, a pénzkiesés miatt kénytelen volt eladni egyik kulcsemberét.
Daniel Bîrligeát kivásárolta a szerződéséből a bajnoki címvédő FCSB, amelynek tulajdonosa, Gigi Becali kétmillió eurót fizetett ki a CFR-nek, ehhez további kétszázezer adódik hozzá, amit a játékos és az ügynöke fog megkapni.
A 24 éves támadó, aki 101 mérkőzésen 29 gólt szerzett a CFR színeiben, a következő öt szezonra kötelezte el magát a fővárosiakhoz,
a szerződésében pedig egy érdekes záradék is szerepel, ebben az időszakban ugyanis nem léphet pályára volt csapata elleni egyik mérkőzésen sem.
A helyzet pikantériája, hogy a következő bajnoki fordulóban a CFR és az FCSB éppen egymással játszanak...
Bîrligea távozása ellenére a csatár poszton a kolozsváriaknak van alternatívájuk, hiszen a nyáron jelentős összegért szerződtették Louis Munteanut a Konstancai Farultól, akinek azonban még bizonyítania kell, továbbá szintén új igazolásként érkezett a moldovai Virgiliu Potolachi, valamint a nigériai Peter Michael is remek opció lehet a szakvezetés számára.
A kolozsváriak a múlt hétvégén még bejelentettek egy távozót, a koszovói hátvéd, Armend Thaqi hagyta el az együttest.
Mi több, a következő napokban vélhetően újabb játékosok igazolnak el,
legalábbis erről nyilatkozott a CFR finanszírozója, Nelu Varga a Prosport portálnak. Elmondása szerint Anton Kresic, Matija Boben és Arlind Ajeti távozhatnak, mindhármuknak Törökországból vannak ajánlatai, illetve utóbbinak Szaúd-Arábiából is.
A Kolozsvári CFR jelenleg két frontra összpontosít: a bajnokságra és a Román Kupára. A Szuperligában nyolc forduló után a 4. helyen állnak, hét mérkőzésből 13 pontot szereztek, de egy meccsüket elhalasztották, míg a kupasorozat csoportkörében hamarosan megismerik az ellenfeleiket.
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!