Tíz nap múlva, március 7-én kezdődik a román U19-es labdarúgó-válogatott első idei edzőtábora, melynek során március 10-én délben 12 órától Szerbiával játszanak felkészülési mérkőzést az aradi Neumann Ferenc Stadionban. A 2002. január 1. után született játékosokból álló válogatott vezetőedzője Daniel Oprescu, aki három olyan játékost nevesített a bővített keretbe, akik a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltjei.
Szondy Botond és Casiadi-Bakó Soma a 2. ligás FK Csíkszereda játékosai, Marius Corbu pedig a magyar élvonalban jelenleg a tabellán második helyen álló Puskás Akadémia játékosa.
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke szerint a magyar és a román korosztályos válogatottakba behívott játékosok fokmérői a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál elvégzett munkának.
Casiadi és Szondy is már többször szerepelt a korosztályos válogatottakban, rendszeresen behívják őket, de Corbu is bemutatkozott már korábban a román korosztályos válogatottban. A szabály szerint ha egy csapattól legkevesebb két játékost behívnak a válogatottba, akkor kérheti bajnoki mérkőzésének elhalasztását. Mi erről még nem beszéltünk a felnőtt csapat szakmai stábjával” – mondta Szondy.
A román U19-es válogatott automatikus résztvevője lett volna a nyolc csapatot felvonultató korosztályos Európa-bajnokságnak. A tornát az eredeti tervek szerint 2021. június 30. és július 13. között rendezték volna meg négy romániai helyszínen,
de az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kedden úgy határozott, a járványhelyzet miatt idén mégsem rendezik meg a korosztályos Eb-t.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!