Hirdetés

Valahogy jegyhez jutnak a craiovaiak, erre is felkészültek a Sepsi OSK-nál

Belépő csak a Szurkolói Kártyával vásárolható
Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub kedden elkezdte a jegyértékesítést az FCU Craiova 1948 elleni csütörtöki sorsdöntő hazai mérkőzésre. A vendégcsapat eltiltott szurkolótábora szervezetten nem érkezhet, de vélhetően kijátsszák ezt a szabályt.

Mint ismert, a Román Labdarúgó-szövetség fellebbviteli bizottsága a múlt csütörtöki ülésén felülírta a fegyelmi bizottsága korábbi döntését, miszerint a Sepsi OSK zöld asztalnál 3–0-ra megnyeri az FCU Craiova elleni január 29-i, a vendégdrukkerek magyarellenes megnyilvánulásai miatt a 26. percben felfüggesztett találkozót, és úgy határozott, hogy az első perctől újra kell játszani a Szuperliga 23. fordulójához tartozó mérkőzést.

Hirdetés

A sepsiszentgyörgyi klub döntése szerint a csütörtökön 21 órától kezdődő mérkőzésre kizárólag csak a Szurkolói Kártyával rendelkezők vásárolhatnak jegyet. Egy kártyával legfeljebb két belépőt lehet váltani, mind a jegypénztárnál, mind az online rendszerben, ezeknek ára 10 lejtől 40 lejig terjed. Azok a Sepsi OSK szurkolók, akik jegyet vásároltak a január 29-i találkozóra és azt bemutatják, ingyenes a belépés számukra.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

„Azért döntöttünk úgy, hogy csak a Szurkolói Kártyával rendelkezők válthassanak belépőt, hogy a craiovai drukkerek ne szerezzenek annyi jegyet, mint amennyit Szebenben” – nyilatkozta Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója, utalva arra, hogy a bajnokság vasárnapi játéknapján az FCU Craiovát a szurkolótábora eltiltása ellenére több százan buzdították az FC Hermannstadt stadionjában.

Oda úgy léphettek be, hogy mindannyian feketébe öltöztek, és semmilyen a klubra utaló tárgy, poló, sál, sapka, vagy zászló nem volt a birtokukban, ezzel kijátszva a szabályt.

Hadnagy Attila biztos abban, hogy valahogy Sepsiszentgyörgyön is jegyhez jutnak, mert teljesen nem tudják kiszűrni, hogy egy craiovai szurkoló sem lépjen be a stadionba, de azt akarják, hogy minél kevesebben jussanak be. „A vendégszektor le lesz zárva, szervezetten nem szabad jöjjenek, de bármi kitelik tőlük, bármire számíthatunk” – jegyezte meg a Sepsi OSK sportigazgatója. Arra a kérdésre, hogy mi történik abban az esetben, ha újra botrányt okoznak, Hadnagy Attila közölte, már beszéltek erről a csendőrséggel, hogy legyenek nagyon figyelmesek a mérkőzés folyamán, mert ha elkezdik a provokációt, szükség esetén vezessék ki őket a stadionból.

Fontos, hogy minél többen legyünk és erősen tudjuk buzdítani a csapatot. Reménykedünk abban, hogy legalább hatezren leszünk a stadionban”

– mutatott rá a korábbi csapatkapitány.

Szükség esetén a csendőrség kivezetheti a vendégdrukkereket a stadionból •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Szükség esetén a csendőrség kivezetheti a vendégdrukkereket a stadionból
Fotó: Pinti Attila

Hozzátette, az utolsó mérkőzéseken keserű szájízzel tapasztalták, hogy ezerötszáz-kétezren voltak a hazai találkozókon, és ennek nem tudják az okát, hiszen a csapat a hatodik helyen állt. Azt viszont elismerte, hogy sajnos ebben az évben nem játszottak jól, az együttes nincsen formában és csak egy mérkőzést tudtak megnyerni. „De ez egy döntő jelentőségű összecsapás, nagyon remélem, hogy erre a fiúk összeszedik magukat, harcolnak a szurkolókért és a klubért, és megmutatják, hogy igenis mi érdemeljük meg a felsőházi rájátszást” – közölte bizakodva Hadnagy Attila.

A sorsdöntő összecsapás előtt az FCU Craiova van kedvező helyzetben a hatodik, utolsó felsőházi rájátszást érő helyért zajló küzdelemben, hiszen egy ponttal előzi meg a Sepsi OSK-t, azaz a döntetlen is elég számára, míg Cristiano Bergodi vezetőedző együttese győzelmi kényszerben lép pályára.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kevin Constantine elhagyta a Sportklubot

Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Székelyhon

Emberölési kísérlet miatt négy év letöltendőt kapott az ismert manele-énekes

Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.

`
Krónika

Felpofozott két diáklányt, őrizetbe vették az erdélyi város iskolájának tanárát

Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.

Krónika

Veszélyes baleset: ezer liter gázolaj folyt szét egy erdélyi töltőállomáson

Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.

Főtér

Autót vásárolt a háromhetes csecsemője árából egy fiatal pár – hírek pénteken

Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.

Ez is érdekelheti

Sötét felhők a Kolozsvári CFR felett – a klubtulajdonos nyugalomra int

A hatalmas tartozások miatt ismét csődeljárással fenyegetik a Kolozsvári CFR-t, de a klubtulajdonos igyekezett lecsillapítani a kedélyeket, hogy ura a helyzetnek és ez nem történhet meg.

Meglepetéscsapat az élen, kiábrándító CFR a Szuperligában

Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának odavágó-sorozata. Összefoglaltuk az eddig történteket.

Fájó csíki vereség: a Farul ultrái ismét magyarellenes rigmusokat skandáltak

A Konstancai Farul vendégeként ért véget az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata, a hétfő esti összecsapásról részletesen beszámol a legtöbb román sportlap. A Farul ultrái ismét kiviselték magukat.

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

A Farul nem kegyelmezett, megszakadt az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata (videóval)

Sokkal jobb focit mutatott a Konstancai Farul az FK Csíkszereda ellen a labdarúgó Szuperliga odavágójának utolsó játéknapján. Dicséret illeti az újoncot, hiszen augusztus végétől nem kapott ki a pontvadászatban.

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Kétperces rövidzárlat okozta a CFR vesztét, a hosszabbításban fordított a Dinamo

A Kolozsvári CFR közel állt ahhoz, hogy megszakítsa gyenge sorozatát, de a Dinamo a hosszabbításban két perc alatt megfordította a meccset. A bukarestiek visszatértek a győzelmi útra, a kincses városiak tovább szenvednek.

Tengerparti kihívás: a Farul ellen folytatná veretlenségi sorozatát az FK Csíkszereda

A labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában a tengerparton folytatja menetelését az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert és játékosai a Konstancai Farul elleni idegenbeli mérkőzés előtt beszéltek a várakozásokról és a céljaikról.

Rakosgatják, az FK Csíkszereda találkozójának kezdési időpontja is megváltozott

A Professzionális Labdarúgó Liga (LPF) változtatásokat eszközölt a Szuperliga 16. fordulójának programjában, amely a bajnokság alapszakaszának visszavágó körét nyitja meg. Az FK Csíkszereda a Dinamóhoz utazik ezen játéknapon.

Kelendők a román labdarúgók, komoly összegeket fizetnek értük

A Nemzetközi Sporttanulmányok Központja (CIES) friss elemzése szerint Románia a világ nyolcadik helyén áll abban a rangsorban, amely a saját nevelésű, 27 év feletti futballisták külföldi eladásából származó bevételeket vizsgálja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!