Utolsó maradt csoportjában a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. október 22., 00:10 utolsó módosítás: 2021. október 22., 00:30

Az Európa Konferencia Liga csoportkörének harmadik fordulója után is nyeretlen maradt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, csütörtökön késő este 1–0-ra kikapott hazai pályán a holland AZ Alkmaartól.

Jesper Karlsson találata döntött Fotó: Twitter/UEFA Europa Conference League

Az első két csoportmeccsükön mindössze egy pontot szerzett kolozsváriak a legerősebbnek számító, a kvartettben első helyet elfoglaló ellenfelüket fogadták.

A vendégek már a találkozó elejétől igazolták, hogy ütőképes csapatot alkotnak, rögtön magukhoz vették az irányítást. Előbb Clasie kapásból elengedett lövése a kapufáról mellé vágódott, majd Bălgrădeannak kellett védenie Pavlidis helyzeténél, a 18. percben azonban tehetetlen volt, amikor Sugawara pontos beadásánál Karlsson Maneát megelőzve közelről bólintott a hálóba.

Az első félidő folyamán Dan Petrescu játékosai mindössze egyszer, Debeljuh lehetőségénél veszélyeztettek, majd

a szünet után magukra találtak, és néhány perc alatt több lehetőségük volt, mint a teljes első félidőben,

de Omrani és Debeljuh próbálkozásai nem voltak eléggé pontosak.

A második játékrészben a hollandok szinte egyáltalán nem erőltették a játékot, viszont magabiztosan őrizték előnyüket. A CFR-nek kevés egyenlítési esélye volt, a vége felé közeledve Petrila szabadrúgása a felső lécet súrolta.

Három mérkőzés után a kolozsvári csapat továbbra is egy ponttal az utolsó helyen áll a csoportban, és egyre inkább csökkenek a továbbjutási esélyei.