Utolsó maradt a Dinamo

Dobos László 2020. július 02., 22:28 utolsó módosítás: 2020. július 02., 22:30

Sorozatban ötödik vereséget szenvedte el az egykoron szebb napokat is megélt Bukaresti Dinamo a román élvonalbeli labdarúgó bajnokságban. A bukarestiek csütörtökön este 1–0-ra kikaptak a Viitorul otthonában, így utolsók maradtak a rangsorban.

Képünk illusztráció Fotó: Pinti Attila

A román tengerparti kisvárosban, Ovidiuban megrendezett találkozó egyetlen találata a 17. percben született, amikor a dobrudzsai csapat baloldali szögletrúgáshoz jutott, a rövid sarokra kitűnően érkező Ghiță pedig kapuba fejelte a labdát (1–0).

Szünet után kiegyenlítődött a játék, mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, a kieső helyen álló Dinamo azonban nem tudta legyőzni a marosvásárhelyi születésű Tordai Árpád Örsöt, a Viitorul kapusát.

Az alsóházi rájátszás felénél a Gheorghe Hagi által felkészített hazai gárda megőrizte vezető pozícióját a táblázaton, a Dinamo pedig továbbra is sereghajtó.