A magyarok szombaton 21 óra 45 perctől Düsseldorfban az a Németország vendégeként kezdik meg a sorozatot, amelytől júniusban 2–0-ra kikaptak az Európa-bajnokság csoportkörében. Aztán jövő héten kedden szintén 21.45-től Bosznia-Hercegovinát fogadják a Puskás Arénában. Az A divízió 3-as csoportjában még Hollandia található, amellyel majd az októberi játéknapon találkoznak.
Marco Rossi szövetségi kapitány több helyen változtatott az idei Eb-n szerepelt együttes keretében, amelybe újoncként bekerült Tóth Balázs, Gergényi Bence, Vas Gábor, Yaakobishvili Antal és Nikitscher Tamás. Nagy hiányzóknak számítanak Szalai Attila, Lang Ádám, Fiola Attila, Kleinheisler László és Callum Styles, akik kevés lehetőséget kapnak klubcsapataikban, és emiatt nem kaptak behívót.
A magyar állampolgársággal rendelkező olasz szakvezető sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a Nemzetek Ligája fontos sorozat, mert meghatározza, milyen kalapból sorsolják majd a nemzeti együttest a jövő évi vb-selejtezőkre. Nagy előnynek nevezte, hogy az A divízióban szerepelnek a magyarok, és reményét fejezte ki, hogy sikerül megtartani a helyüket ebben. Németország és Hollandia ugyan erősebb gárdát képviselnek, és habár a Bosznia-Hercegovina elleni mérkőzéseken papíron nekik áll a zászló, de egyaltalán nem lesz könnyű dolguk őket megelőzni.
A román csapat előbb pénteken 21 óra 45 perctől Pristinában Koszovó vendége lesz, majd hétfőn szintén 21.45-től Litvániát fogadja a Steaua Stadionban. A C divízió 2-es csoportjának Ciprus a negyedik tagja.
A nemrég kinevezett szövetségi kapitány, Mircea Lucescu keretében több meglepő név is található, ugyanakkor a legendás edzőnek az utóbbi napokban két változást kellett eszközölnie. Az először behívót kapott Mihai Lixandru, az FCSB középpályása lesérült a múlt hétvégi bajnoki fordulóban, helyette a Kolozsvári CFR játékosa, Andrei Artean került be, a kapus poszton Horațiu Moldovan helyét pedig az U Craiovát képviselő Laurenţiu Popescu veszi át.
Két év után visszatér a keretbe az U Craiova gólerős szélsője, Alexandru Mitriță, aki ebben a szezonban hat találatnál jár a bajnokságban. Továbbá, a Szuperliga jelenlegi éllovasától, a Kolozsvári U-tól két labdarúgó, Alexandru Chipciu és Iulian Cristea is bizonyíthat a válogatottban.
Érdekesség, hogy hét olyan játékos (Vasile Mogoș, Bogdan Racovițan, Adrian Rus, Ionuț Nedelcearu, Alexandru Cicâldău, Adrian Șut, Daniel Bîrligea) nem került fel a listára, akik részt vettek a nyári németországi Európa-bajnokságon.
A Nemzetek Ligája negyedik idényének lebonyolításában újabb változtatásokat hajtottak végre. Ennek következtében az A divízió négy csoportgyőztese már nem kerül be automatikusan a négyes döntőbe, hanem játszania kell a jövő márciusban sorra kerülő negyeddöntőben, amelyben a második helyezettekkel küzdenek meg a továbbjutásért.
Szintén változást jelent az A és B, illetve a B és C divízió közötti osztályozós párharcok megjelenése, amelyeket ugyancsak jövő márciusban rendeznek meg. A felsőbb osztály harmadik helyezettjei már nem számítanak biztos bennmaradónak, mivel osztályozós párharcot vívnak az alsóbb divízió egyik második helyen végzett együttesével. Az utolsók ugyanúgy kiesnek, az elsők pedig feljutnak, mint a korábbi szezonokban.
A Nemzetek Ligájából közvetlenül nem lehet kijutni a 2026-os világbajnokságra, de kiosztanak négy pótselejtezős helyet, ezt az a négy legmagasabban rangsorolt NL-csoportgyőztes szerzi meg, amely a jövő évi hagyományos selejtezősorozatban nem végez a csoportja kijutást jelentő első, vagy a pótselejtezőt érő második helyén sem.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!