Útban Dravograd felé, Nagyszebenben meccselt az FK Csíkszereda

Székely Sport 2023. július 07., 20:24 utolsó módosítás: 2023. július 07., 20:26

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését labdarúgó 2. Liga augusztusi rajtjára készülő FK Csíkszereda. A szlovéniai edzőtáborba utazó székelyföldi gárda pénteken délután Nagyszebenben, a román élvonalban szereplő FC Hermannstadt ellen lépett pályára.

Nézők nélkül rendezték meg a mérkőzést Fotó: Székelyhon

Zárt kapus mérkőzés volt az FC Hermannstadt–FK Csíkszereda mérkőzés, amelyen az első tíz perc után elkezdett esni az eső. Később ez elállt, megjelentek a sirályok, a mérkőzés alatt, a stadion felett, pedig többször repülőjáratok haladtak át.

Érdekesség, hogy a két csapat vezetőedzője, Marius Măldărășanu és Ilyés Róbert a 2000-es években csapattársak voltak: 2003 és 2006 között a Bukaresti Rapidnál, 2008 és 2010 között pedig a Brassói FC-nél.

Az edzőtáborba való elutazás előtt Ilyés Róbert azt nyilatkozta, hogy az edzőmérkőzéseken nem az eredményen lesz a hangsúly.

Fotó: Székelyhon

Előrébb jár a felkészülésben a szebeni csapat, számukra egy hét múlva már elkezdődik a bajnokság, a csíkiak pontvadászata pedig csak négy hét múlva rajtol. És ez érződött a játékon.

Az első félidőben az FK Csíkszereda fáradtan mozgott, a mérkőzést a házigazdák uralták, akik háromszor is betaláltak.

A vezetést a 14. percben szerezték meg, amikor baloldali beadás után Balaure Gyenge lábai között a kapuba lőtte a labdát (1–0). Félórát követően a hazaiak könnyedén kijátszottak a vendégek védelmet, majd Paraschiv volt eredményes (2–0), a szünet előtt pedig kapushibából lőtt gólt a hazai alakulat, Bucuroiu neve került fel a gólszerzők listájára (3–0).

A 65. percben az FC Hermanstadt teljes csapatot cserélt, majd rögtön ezután Veres Szilárd egy kapu előtti kavarodásban szerzett gólt a székelyföldi csapatnak (3–1).

A folyatásban pedig az FK Csíkszereda többet birtokolta a labdát, és több helyzetet tudott kialakítani, a mérkőzés utolsó félórája kiegyensúlyozottabb játékot hozott. Újabb gólokat viszont a Hermannstadt szerzett, a 70. percben bal oldali beadásból, senkitől sem zavartatva, Petrescu a jobb felsőbe helyezte a labdát (4–1).

A végeredményt az FK Csíkszereda U19-es csapatával korábban bajnoki aranyérmet szerző, a nagyszebenieknél próbajátékon lévő Bogdan Rotar állította be (5–1).

Az FK Csíkszereda szombaton kora reggel utazik tovább Nagyszebenből, július 20-áig a szlovéniai Dravogradban edzőtőborozik, ahol a tervek szerint a Paks, illetve egyesült arab emirátusokbeli, szlovéniai, osztrák és szerb másodosztályban szereplő csapatok ellen lépnek majd pályára.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

FC Hermannstadt–FK Csíkszereda 5–1 (3–0).

Gólszerzők: Balaure (14.), Paraschiv (33.), Bucuroiu (40.), Petrescu (70.) és Bogdan Rotar (80.), illetve Veres Szilárd (66.).
Az FK kezdőcsapata: Gyenge Szilárd – Rónai Róbert, Kelemen Dávid, Vita Dániel, Andrei Gheralia, Csiszer Balázs, Nagy János, Szondy Botond, Szufián Dzsebari, Simó Csongor, Magyari Szilárd.
Az FK Csíkszereda szünet után: Gyenge Szilárd – Csiszér Balázs, Gergely Botond, Apró Claudiu, Csürös Attila, Kárándi Botond, Pintér Bence, Kovács Lóránt, Veres Szilárd, Györgyi Artúr, Jelena Richárd. A vendégeknél játszott még: Makrai Gábor (Jelena helyett).