Az FK Csíkszereda csapatai közül három a Bákóval meccselt, kettő pedig Brassóban, a Kids Tâmpa ellen lépett pályára az ICIM-pályán.
U14-es korosztály, 1. csoport, 5. forduló:
Bákói FC–FK Csíkszereda 3–1 (1–1).
U15-ös korosztály, 1. csoport, 8. forduló:
FK Csíkszereda–Bákói FC 3–0 (2–0).
U16-os korosztály, 1. csoport, 8. forduló:
FK Csíkszereda–Bákói FC 1–1 ( 0–0).
U17-es korosztály, nyugati csoport, 8. forduló:
Brassói Kids Tâmpa–FK Csíkszereda 1–0 (1–0).
U18-as korosztály, nyugati csoport, 8. forduló:
Brassói Kids Tâmpa–FK Csíkszereda 1–0 (0–0).
A következő fordulóban az U14-es, az U15-ös és az U16-os csapat szombaton, október 7-én brassói ellenfél otthonába utazik. A kicsik Tatrangon a Colțea otthonában, a másik két együttes pedig az ICIM-pályán, a Kids Tâmpa ellen lép majd pályára.
Az U17-es és az U18-as korosztály számára FK Csíkszereda–Craiovai U összecsapások következnek, ezeket a mérkőzéseket október 10-ére halasztották.
Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.
A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!