Télies, szeles, esős-havas időben zajlottak szerdán délután a csíkszeredai FK-sportparkban az összecsapások, amely mindkét korosztályban egygólos hazai sikerrel zárult.
Az U17-esek mérkőzésén a második félidő elején Jakab Krisztián tört be a bal oldalon és magabiztosan lőtt a hálóba, az U18-asoknál pedig szintén a második félidőben született a mérkőzés egyetlen találata, szintén akcióból: a 71. percben Balogh Szilárd a bal oldalról cselezte be magát a kapu elé, majd a kapust is becsapva a háló közepébe lőtt.
U17-es korosztály, nyugati csoport:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U 1–0 (0–0),
gólszerző Jakab Krisztián (47. perc).
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Nagy Loránd (Papp György, 89.), Sas Dávid, Varró Richárd, Keszler Roland, Kulcsár Medárd (Ambrus Szabolcs, 46.), Trombitás Dávid, Bödő Efraim Zoltán, Luca Noveli, Luca Păcuraru (Brugger Dániel, 70.), Jakab Krisztián. Vezetőedző: Szakál Csaba.
A csoport állása: 1. Craiovai U 35 pont, 2. FK Csíkszereda 31 pont, 3. Aradi UT 30 pont, 4. Kolozsvári U 26 pont, 5. Temesvári Ripensia 26 pont, 6. Kolozsvári CFR 25 pont.
U18-as korosztály, nyugati csoport:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U 1–0 (0–0),
gólszerző Balogh Szilárd (71.). FK Csíkszereda: Simon Máté – Kárándi Botond, Szőke Lénárd, Gergely Botond, Flavius Colceriu, Leczki Norbert, Bartos Erik Andreas, Luca Iordache (Marosi Krisztián, 31.), Birtalan Tamás, Domokos Dominik (Luca Ilie, 72.), Balogh Szilárd. Vezetőedző: Demény Norbert.
A csoport állása: 1. Craiovai U 39 pont, 2. Kolozsvári U 31 pont, 3. Temesvári Poli 29 pont, 4. FK Csíkszereda 29 pont, 5. Brassói Kids Tâmpa 28 pont, 6. Temesvári Ripensia 20 pont.
A bajnokság tavasszal folytatódik, március 17-én az U17-esek a Kolozsvári CFR vendégei lesznek, az U18-asok pedig a Temesvári Poli otthonában lépnek majd pályára.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!