Az FK Csíkszereda mindkét ificsapata egy góllal verte a kolozsváriakat

Dobos László 2023. november 29., 19:45 utolsó módosítás: 2023. november 29., 19:46

Befejeződött a labdarúgó Elit Liga felsőházi rájátszásának őszi idénye. A két elnapolt mérkőzésen az FK Csíkszereda U18-as és U17-es együttese is 1–0-ra győzte le a Kolozsvári U hasonló korosztályú alakulatát.

Jakab Krisztián (jobbról), az FK Csíkszereda U17-es csapatának gólszerzője Fotó: FK Csíkszereda

Télies, szeles, esős-havas időben zajlottak szerdán délután a csíkszeredai FK-sportparkban az összecsapások, amely mindkét korosztályban egygólos hazai sikerrel zárult.

Az U17-esek mérkőzésén a második félidő elején Jakab Krisztián tört be a bal oldalon és magabiztosan lőtt a hálóba, az U18-asoknál pedig szintén a második félidőben született a mérkőzés egyetlen találata, szintén akcióból: a 71. percben Balogh Szilárd a bal oldalról cselezte be magát a kapu elé, majd a kapust is becsapva a háló közepébe lőtt.

Balogh Szilárd, az FK Csíkszereda U18-as együttesének gólszerzője Fotó: FK Csíkszereda

Labdarúgó Elit Liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló

U17-es korosztály, nyugati csoport:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U 1–0 (0–0),
gólszerző Jakab Krisztián (47. perc).
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Nagy Loránd (Papp György, 89.), Sas Dávid, Varró Richárd, Keszler Roland, Kulcsár Medárd (Ambrus Szabolcs, 46.), Trombitás Dávid, Bödő Efraim Zoltán, Luca Noveli, Luca Păcuraru (Brugger Dániel, 70.), Jakab Krisztián. Vezetőedző: Szakál Csaba.
A csoport állása: 1. Craiovai U 35 pont, 2. FK Csíkszereda 31 pont, 3. Aradi UT 30 pont, 4. Kolozsvári U 26 pont, 5. Temesvári Ripensia 26 pont, 6. Kolozsvári CFR 25 pont.

A csapategység az FK Csíkszereda egyik erőssége Fotó: FK Csíkszereda

U18-as korosztály, nyugati csoport:
gólszerző Balogh Szilárd (71.). FK Csíkszereda: Simon Máté – Kárándi Botond, Szőke Lénárd, Gergely Botond, Flavius Colceriu, Leczki Norbert, Bartos Erik Andreas, Luca Iordache (Marosi Krisztián, 31.), Birtalan Tamás, Domokos Dominik (Luca Ilie, 72.), Balogh Szilárd. Vezetőedző: Demény Norbert.
A csoport állása: 1. Craiovai U 39 pont, 2. Kolozsvári U 31 pont, 3. Temesvári Poli 29 pont, 4. FK Csíkszereda 29 pont, 5. Brassói Kids Tâmpa 28 pont, 6. Temesvári Ripensia 20 pont.

A bajnokság tavasszal folytatódik, március 17-én az U17-esek a Kolozsvári CFR vendégei lesznek, az U18-asok pedig a Temesvári Poli otthonában lépnek majd pályára.