A Puskás Akadémia hazavitte Székelyföldről az Amigo-kupát

Dobos László 2023. augusztus 05., 20:49 utolsó módosítás: 2023. augusztus 05., 20:50

Hétgólos mérkőzéssel zárult a Csíkszeredában megrendezett 6. Székelyföld Amigo Nemzetközi Ifjúsági Labdarúgó Torna, amelynek szombat késő délutáni döntőjében a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia legyőzte a házigazdákat.

Erőnlétileg jobbak voltak a Puskás Akadémia növendékei Fotó: FK Csíkszereda

A hatcsapatos, négy napig tartó viadalon a Kárpát Medencei Akadémiai Rendszer legjobb együttesei, a Puskás Akadémia, az Eszék, a Topolya, a Dunaszerdahely, a Munkács és az FK Csíkszereda 2007-ben vagy később született játékosokból álló gárdái vettek részt.

A döntőt magabiztosan nyerte meg a Puskás Akadémia, amely bő húsz perc után már hárommal vezetett a házigazdák ellen, három gól volt a különbség szüneteben is. A második játékrészben növelni tudta előnyét az anyaországi együttes, amely tökéletesen kihasználta gólhelyzeteit. A csíkiak egy szép gyors ellentámadásból voltak eredményesek.

A győztes Puskás Akadémia csapata Fotó: FK Csíkszereda

Amigo Kupa, a helyosztók eredményei

Az 5. helyért: Topolyai SC–Munkácsi FC 1–1 – büntetőkkel 7–6.

A 3. helyért: Eszéki NK–Dunaszerdahelyi AC 3–1

A döntőben:
FK Csíkszereda–Puskás Akadémia 1–6 (1–4),
gólszerzők Jakab Krisztián (35. perc), illetve Zahorán Dávid (9. és 14.), Miskolczi Domonkos (21.), Vitályos Viktor (40.), Varga Zsombor (51. és 59.).
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Bálint Eric Róbert, Bödő Zoltán Efraim, Jakab Krisztián, Keszler Nagy Roland, Nagy Loránd, Luca Păcuraru, Sas Dávid, Tóth Pál Előd, Györfi Attila, Kulcsár Medárd. Játszott még: Ambrus Szabolcs, Alexandru Lungu, Nagy Botond, Pap Dávid, Varró Richárd, Vorga Hunor, Nagy Krisztián, Jonathan Morhan, Trombitás Dávid, Erdei Ramon, Luca Novelli. Stáb: Szakál Csaba (vezetőedző), Burus Bernát (másodedző), Dénes Norbert (erőnléti edző), Tiberiu Lung (kapusedző), Simó Zalán (kinetoterapeuta).
Puskás Akadémia: Bozó Mirkó – Kenéz Kristóf, Szűcs Szilárd, Budai Attila, Cserkúti Zsolt, Somogyi Ádám, Vitályos Viktor, Miskolczi Domonkos, Lukács Viktor, Artem Tiscsuk, Zahorán Dávid. Játszott még: Orosz János, Gulyás Kristóf, Novak Carek, Nagy Gedeon, Varga Zsombor, Lovász Patrik, Shnaider Artúr, Magyarics Erik. Stáb: Laczkó Zsolt (vezetőedző), Kovács Gábor (másodedző), Likár Marcell (másodedző), Keszi Erik (videóelemző), Hegedüs Lajos (csapatmenedzser), Morosics Ilka (fizióterapeuta).

AZ ezüstérmes FK Csíkszereda csapata Fotó: FK Csíkszereda

Különdíjak

Legjobb kapus: Pavol Pastor (Dunaszerdahely).

Legjobb játékos: Miskolczi Domonkos (Puskás Akadémia).

Gólkirály: Jakab Krisztián (FK Csíkszereda).

Fair-play díj: Munkácsi FA.

A torna végeredménye: 1. Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, 2. FK Csíkszereda, 3. Eszéki NK, 4. Dunaszerdahelyi AC, 5. Topolyai SC, 6. Munkácsi FA.

A mérkőzések 2x40 percesek voltak, a játékvezetők pedig: Feleki Gellért, Tamási Zoltán, Kopriva-Bíró Tamás és Pál Hunor.

Voltak csíki helyzetek is, a PFLA játékosai azonban önfeláldozóan mentettek Fotó: FK Csíkszereda