Üres zsebekkel pontot rabolt az FCSB-től a Hermannstadt FC

Józsa Csongor 2022. augusztus 28., 23:39 utolsó módosítás: 2022. augusztus 30., 14:05

Ebben az idényben még nem kaptak fizetést, ez a játékukon nem látszott meg, kétszer is vezetett a nagyszebeni gárda az ezüstérmes ellen.

Többször átjátszották a védelmet Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Vasárnap este a Nemzeti Arénában fogadta az FCSB a Nagyszebeni Hermannstadt FC-t a labdarúgó Szuperliga hetedik játéknapjának meccsén. Az erdélyiek elégedettek lehettek az első öt találkozójukkal, ezeken nem kaptak ki, két győzelem mellett három döntetlent jegyeztek. Ellenfelük nem igazán brillírozott eddig, a rangsor második felében foglalt helyet, igaz, hogy a nemzetközi porondon kivívta a Konferencia Liga főtábláján való szereplési jogot.

A találkozó a nagyszebeniek spontán sztrájkjával indult, a kezdő sípszót követően huszonöt másodpercig állva maradtak – ezzel tiltakoztak a klubvezetés felé, hogy hónapok óta nem kaptak fizetést.

Az első negyedórában nem sok minden történt, aztán a Hermannstadt veszélyeztetett, az elsőt még a hálóőr fogta, a 21. percben ő is tehetetlen volt, egy szép akció végén Butean a tizenhatosról kilőtte a jobb alsót (0–1).

A 34. percben jött az egyenlítés, nem tudott felszabadítani a vendégcsapat védelme, Dawa ugyancsak tizenhatról szép gólt lőtt (1–1).

Hiába cserélt négyet Nicolae Dică, a második játékrészt is élénkebben kezdte ellenfele. Ez eredményesnek bizonyult, a 65. percben egy szöglet után Paraschiv csúsztatott fejjel a hálóba, újból előnybe hozva együttesét (1–2).

A végjátékban beszorította a nagyszebenieket a házigazda, de így is a vendégek voltak veszélyesebbek, két ellentámadást követően lezárhatták volna a meccset. A hosszabbításban jött az FCSB-gól, Edjoumáról lemaradt a védője, ő pedig kihasználta ezt.

A látottak alapján a fővárosiak elégedettek lehetnek az egy ponttal, az újonc együttes továbbra is veretlen maradt az élvonalban.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló:

FCSB–Nagyszebeni Hermannstadt FC 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Joyskim Dawa (34.), Malcom Edjouma (90+2.), illetve Mihai Butean (21.), Daniel Paraschiv (65.).