A tavalyi tizennyolc helyett az új kiírásban tizenhat együttes részvételével szervezik meg a negyedosztályú bajnokság elitcsoportját, az egyesület közleménye szerint a csapatokat földrajzi kritériumok szerint két nyolcas szériába osztják szét.
A lebonyolításon nem változtattak, így az alapszakaszban oda-visszavágó rendszerben, tizennégy forduló keretében játszanak.
Ezután következik a rájátszás, a felsőházba a két csoport első három-három helyezettje, összesen hat gárda jut be, míg a többi tíz alakulat a 4–8. helyezettek az alsóházban folytatják.
A 2024–2025-ös bajnoki idény versenyszabályzatában a Maros Megyei Labdarúgó-egyesület megjegyezte, hogy mivel valószínűleg a két alapszakaszbeli csoportban nem lesznek egyformák az erőviszonyok, ezért – figyelembe véve, hogy az együttesek nem viszik magukkal a pontjaikat – a rájátszás felsőházában az első helyezettek 3, a másodikok 2, a harmadik helyen végzett csapatok pedig 1 ponttal indulnak, míg az alsóházban 4, 3, 2, 1 és 0 pont a leosztás.
A play-offban részvevők újabb oda-vissza kört, azaz tíz fordulót teljesítenek, míg a play-outban csak egyszer találkoznak egymással a felek, így kilenc meccsük lesz.
A 4. Liga klasszikus csoportjában 13 együttes indul, amelyek oda-visszavágó alapon játszanak egymással, míg az 5. Ligában két tízes csoportot alakítanak ki, ahol szintén kétszer találkoznak a csapatok.
Az egyesület versenybizottsága szeptember 3-ára hívta össze a bajnokságokban induló minden klub képviselőjét az idénynyitó ülésre, amikor elkészítik mindegyik pontvadászat menetrendjét.
Az új szezon felvezetőjeként megrendezik a Szuperkupa-mérkőzést, amelyen az előző idényben a 4. Liga elitcsoportját megnyert Radnóti SK és a Román Kupa megyei szakaszának győztese, a Mezőpagocsai ASF csapnak össze szerdán 17 óra 30 perctől Marosludason.
A hétvégén elkezdődik a kupasorozat megyei szakasza, az első körben az alsóbb osztályú csapatok lépnek pályára.
A párosítások a következők:
Lövér–Alsóidecs, Déda–Bátos, Désfalvi SK–Désfalvi Înfrățirea, Gyulakuta–Egrestő, Cintos–Hadrév, Nyárádkarácsoni Viitorul–Somosd, Jedd–Nyárádkarácsoni Scânteia, Sáromberke–Gernyeszeg, Vámosgálfalva–Kerelőszentpál, Mezőszentmárton–Mezőgerebenes, Magyarsáros–Mezőzáh, Dedrád–Görgénysóakna, Mezőtóhát–Mezőceked, Csíkfalva–Csittszentiván, Nyárádmagyarós–Nyárádgálfalva, Harangláb–Szászbogács.
A mérkőzéseket azonos időpontban, szeptember 1-jén, vasárnap 16 órától játsszák le.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!