Nem úgy sikerült az előző szezon a kincses városi gárdának, ahogyan azt szerette volna. Nem tudott maradandót alkotni sem a kupában, sem a bajnokságban. A vezetőség igyekezett rendezni a sorokat, rengeteg labdarúgó távozott és érkezett, teljesen átalakult a keret.
Az biztos, hogy Dan Petrescu irányításával vág neki az új kiírásnak a bordó mezes csapat, a szakvezető hivatalosan már negyedszer ült le a klub kispadjára. Áprilisban tért vissza, azóta mindössze három tétmeccsen vezette a csapatot, mindhárom mérkőzésüket sikerült megnyerniük.
A rutinos menedzser ezúttal beleszólhatott az igazolásokba is, ráadásul zsebbe nyúlt a vezetőség és neves játékosokat szerzett.
Leo Bolgado, Meriton Korenica és Anton Kresic is aláírt a Kolozsvári CFR-hez, előbbiért 500 ezer, utóbbi kettőért 400 ezer eurót kellett kifizessen az együttes.
Érkezésük mindenképp erősítést jelent, színvonalat, lendületet hozhatnak a csapat játékába, ráadásul rendelkeznek nemzetközi tapasztalattal is. Ezenkívül csatlakozott még a kerethez Simao Rocha, Mohamed Kamara, Beni Nkololo, Armend Thaqi és Kalifa Kujabi is, azonban őket ingyen szerezte meg a kincses városi klub.
Visszatért a gárdához Adrian Păun, Luca Mihai, Isaac Nortey, Ricky Gneba, Moussa Samake és David Ciubăncan is, akik az utóbbi időszakban kölcsönben szerepeltek, ezúttal könnyen elképzelhető, hogy bizalmat szavaznak nekik is a CFR-nél.
Hatalmas érvágás lehet Philip Otele távozása, aki máshol folytatja pályafutását az Al-Wahda játékosaként, azonban a csapat kapott érte 3,5 millió eurót. Elbúcsúzott Karlo Muhar is, aki Otelével tart és csapattársak lesznek az Egyesült Arab Emírségekben, érte 1 millió eurót fizettek.
A következő idényt már más csapatnál kezdi Cătălin Căbuz, Cristian Manea, Alan Aussi, Cristian Bălgrădean, Petar Mamic, Filippo Falco, Omar El Kaddouri és Raul Clemeniuc is. Nekik vagy lejárt a szerződésük, vagy csak kölcsönben játszottak Kolozsváron.
Összességében elmondható, hogy teljesen megújult kerettel vág neki az új szezonnak a CFR, Otele hiánya hagyhat űrt maga mögött, azonban sikerült minőségi labdarúgókat szerezniük, akikkel abszolút harcban lehetnek az aranyéremért. Dan Petrescu szakmai tapasztalata, valamint a minőségi keret képes lehet arra, hogy megszorongassa az FCSB-t, amely idén is favorit a bajnokság megnyerésére.
A Szuperliga 2024–2025-ös idénye pénteken rajtol, a Kolozsvári CFR vasárnap 19 órától kezd hazai pályán a Bukaresti Dinamo ellen.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Moldovának magának kell eldöntenie a jövőjét – jelentette ki Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, amikor a Romániával való egyesülésre vonatkozó „B-tervről” kérdezték, ha a Moldovai Köztársaság EU-csatlakozása nem valósulna meg.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!