Nem úgy sikerült az előző szezon a kincses városi gárdának, ahogyan azt szerette volna. Nem tudott maradandót alkotni sem a kupában, sem a bajnokságban. A vezetőség igyekezett rendezni a sorokat, rengeteg labdarúgó távozott és érkezett, teljesen átalakult a keret.
Az biztos, hogy Dan Petrescu irányításával vág neki az új kiírásnak a bordó mezes csapat, a szakvezető hivatalosan már negyedszer ült le a klub kispadjára. Áprilisban tért vissza, azóta mindössze három tétmeccsen vezette a csapatot, mindhárom mérkőzésüket sikerült megnyerniük.
A rutinos menedzser ezúttal beleszólhatott az igazolásokba is, ráadásul zsebbe nyúlt a vezetőség és neves játékosokat szerzett.
Leo Bolgado, Meriton Korenica és Anton Kresic is aláírt a Kolozsvári CFR-hez, előbbiért 500 ezer, utóbbi kettőért 400 ezer eurót kellett kifizessen az együttes.
Érkezésük mindenképp erősítést jelent, színvonalat, lendületet hozhatnak a csapat játékába, ráadásul rendelkeznek nemzetközi tapasztalattal is. Ezenkívül csatlakozott még a kerethez Simao Rocha, Mohamed Kamara, Beni Nkololo, Armend Thaqi és Kalifa Kujabi is, azonban őket ingyen szerezte meg a kincses városi klub.
Visszatért a gárdához Adrian Păun, Luca Mihai, Isaac Nortey, Ricky Gneba, Moussa Samake és David Ciubăncan is, akik az utóbbi időszakban kölcsönben szerepeltek, ezúttal könnyen elképzelhető, hogy bizalmat szavaznak nekik is a CFR-nél.
Hatalmas érvágás lehet Philip Otele távozása, aki máshol folytatja pályafutását az Al-Wahda játékosaként, azonban a csapat kapott érte 3,5 millió eurót. Elbúcsúzott Karlo Muhar is, aki Otelével tart és csapattársak lesznek az Egyesült Arab Emírségekben, érte 1 millió eurót fizettek.
A következő idényt már más csapatnál kezdi Cătălin Căbuz, Cristian Manea, Alan Aussi, Cristian Bălgrădean, Petar Mamic, Filippo Falco, Omar El Kaddouri és Raul Clemeniuc is. Nekik vagy lejárt a szerződésük, vagy csak kölcsönben játszottak Kolozsváron.
Összességében elmondható, hogy teljesen megújult kerettel vág neki az új szezonnak a CFR, Otele hiánya hagyhat űrt maga mögött, azonban sikerült minőségi labdarúgókat szerezniük, akikkel abszolút harcban lehetnek az aranyéremért. Dan Petrescu szakmai tapasztalata, valamint a minőségi keret képes lehet arra, hogy megszorongassa az FCSB-t, amely idén is favorit a bajnokság megnyerésére.
A Szuperliga 2024–2025-ös idénye pénteken rajtol, a Kolozsvári CFR vasárnap 19 órától kezd hazai pályán a Bukaresti Dinamo ellen.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!