A nagy tapasztalattal rendelkező, 69 éves szakvezető fél év elteltével tért vissza a Dinamo kispadjára, miután az előző, a koronavírus-járvány miatt idő előtt lezárt szezon végén, illetve a jelenleg zajló bajnokság első forulójában is irányította a csapatot, majd a korábbi román szövetségi kapitány, Cosmin Contra váltotta.
Gheorghe Mulțescu a mostani idény végéig kötött szerződést a klubbal, amelynek vezetőedzői tisztségét immár ötödik alkalommal tölti be.
Elődje, Ionel Gane a hétfői, FC Argeș elleni 2–1-es vereséget követően mondott le, mivel meglátása szerint változásra van szükség, továbbá mert nem sikerült előrelépnie az együttessel. Az utóbbi hét bajnoki mérkőzésén nyeretlen maradt a Dinamo, amely a kiesőzónába került, jelenleg a 14. helyen áll az 1. Ligában.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!