A nagykárolyi játékvezető sípjelére kezdődik kedden este 10 órakor a Liverpool–Paris Saint-Germain visszavágó. A meccsen Kovács segítői Mihai Marica és Tunyogi Ferencz lesznek, a negyedik játékvezető pedig Horațiu Feșnic lesz. A VAR-szobában Bastian Dankert (Németország) és Tomasz Kwiatkowski (Lengyelország) dolgozik majd.
A párizsi odavágón a Liverpool 1–0-ra győzött Luis Enrique csapata ellen, miután Harvey Elliott a 87. percben megszerezte a győztes gólt – ez volt a vendégek egyetlen kaput eltaláló próbálkozása. Bár a PSG uralta a mérkőzést, a kapuban remeklő Alisson Becker többször is megakadályozta a francia csapatot a gólszerzésben. Így a visszavágón Arne Slot csapata van kedvezőbb helyzetben a negyeddöntőbe jutásért folytatott harcban.
Három héttel ezelőtt Kovács már vezetett egy rangos találkozót a BL egyenes kiesési szakaszában: a rájátszás visszavágóin a Real Madrid–Manchester City (3–1) mérkőzésen is ő fújta a sípot.
Ez lesz Kovács hetedik mérkőzése a 2024–2025-ös Bajnokok Ligája-idényben, korábban a következő találkozókat vezette:
Real Madrid–Dortmund 5–2
Inter–Arsenal 1–0
Bayern–PSG 1–0
Crvena Zvezda–PSV 2–3
Juventus–Benfica 0–2
Real Madrid–Manchester City 3–1
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Nagyon kevés közalkalmazottnak van 3000 lej alatti nettó fizetése, a legtöbbjük jövedelme messze meghaladja a minimálbért – derül ki egy szakértői elemzésből, amelyet az Adevărul.ro portál ismertetett.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!