Kurucsai Milán és Benkó Tihamér edzők legénysége hétvégén a Nagyszeben FC Hermannstadt együttesét verte hazai pályán. Egy héttel korábban székelyföldek 4–0-ra győztek a Nagyszebeni Alma SK otthonában.
Labdarúgó U16-os Elit Liga, 6. csoport, 2. forduló:
FK Csíkszereda–FC Hermannstadt 9–0 (5–0).
Gólszerzők: Vajda Roland és Lőrincz Csongor 2-2, Tamás Bence, Balogh Szilárd, Karácsony Gellért, Orbán Milán és Ambrus Tamás.
A következő fordulóban (május 8.) az FK újabb szebeni csapattal találkozik, az Interstar otthonában lép pályára. A csoportnak tagja még a Nyárádtői Unirea és a Medgyesi Gaz Metan.
A 2005-ben és később született labdarúgók számára rendezett vetélkedő alapszakaszán 47 csapat vesz rész – földrajzi kritériumok alapján nyolc csoportra leosztva. Minden csoportból csak az első helyezettek jutnak tovább.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!