Hirdetés

Újabb rendezvények a csíki foci 120 éves évfordulójára

Az Erőss Zsolt Arénához vezető utca kapuja
Fotó: Gábos Albin

2024. szeptember 26., 16:25

Két újabb rendezvény szerepel a következő napokra a csíki labdarúgás megalakulásának 120. évfordulójára szervezett eseménysorozatban. Mindkettőt az FK Csíkszereda rendezi.

2024. szeptember 26., 16:25

Találkozóra várják a régi csíkszeredai futballcsapatokban (Rapid, Traktor, Építők, Hargita, stb.) megfordult, 50 éven felüli labdarúgókat. „Töltsünk el együtt egy hangulatos napot az FK Csíkszereda 120 éves jubileumi rendezvénysorozatának keretében megszervezett eseményen. Ami várható: közös foci, bográcsozás, baráti beszélgetések, sztorizások” – olvasható a szervezők felhívásában. Helyszín az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pálya, időpont: szeptember 28., szombat, délelőtt 10 óra. További információk, jelentkezés: Tamás László „Egérnél” (telefonszám: 0743 314 314), Fekete Gyulánál (0746 053 393) és Darvas Attilánál (0749 971 922).

A 120 éves csíkszeredai labdarúgást ünneplő rendezvénysorozat részeként az FK Csíkszereda kispályás futballbajnokságot szervez amatőr csapatok számára. Az eseménnyel az egykor nagy népszerűségnek örvendő minifoci-bajnokságot szeretnék ismét feléleszteni. A megmérettetésre felnőtt, amatőr futballistákból álló együttesek nevezhetnek, csapatonként 12 játékossal. Igazolt labdarúgók esetében az a szabály, hogy nem vehetnek részt azok, akik a harmadik ligában, vagy ennél magasabb szintű bajnokságban szerepelnek.

Hirdetés
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Újjáépítés felsőfokon: a Sepsi OSK modellje eddig tökéletesen működik

Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?

Székelyhon

Fejszével ölte meg várandós élettársát, életfogytiglant kapott

A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.

`
Krónika

Üzemanyaghiány léphet fel a megrohamozott kutakon

A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.

Krónika

Kéttucatnyi házkutatás magyar többségű falvakban és városban

A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.

Főtér

Szintet léptek a koalíciós veszekedésben, már a patkányozásnál tart Bolojan és Grindeanu – hírek szombaton

Közben a PSD-s mezőgazdasági miniszter egy 5000 eurós Louis Vuitton bőrönddel flangált a reptéren. És egy riasztó adat: az első három hónapban közel 34 ezer esetben kértek rendőri segítséget a családon belüli erőszak áldozatai.

Ez is érdekelheti

A célok egyértelműek – Hagi sikerre vezetné a román válogatottat

Hivatalosan is bemutatták a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként Gheorghe Hagit. Az egykori aranygeneráció meghatározó alakja hosszú időre tervez, és merész célkitűzéseket fogalmazott meg.

Már csak formalitás: Hagi visszatér a román fociválogatott élére

Gyakorlatilag eldőlt a román labdarúgó-válogatott jövője. A végrehajtó bizottság felhatalmazta Răzvan Burleanut, hogy tárgyaljon Gheorghe Hagival a szövetségi kapitányi posztról, de a háttérben már megszületett a megállapodás.

Hamarosan dönt a szakszövetség, közel Hagi kinevezése

Elhalasztották a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságának ülését, amelyen az új szövetségi kapitány személyéről döntenek.

Egy percre megáll a focivilág, Mircea Lucescu emlékének adóznak

Elhunyt Mircea Lucescu, a legendás edző 80 éves volt. Az UEFA döntése értelmében az európai kupamérkőzések előtt egyperces gyászszünettel tisztelegnek az emléke előtt. Ahogy a román bajnokikon is.

Elhunyt Mircea Lucescu

Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.

Idén a Vasas nyerte büntetőkkel a Húsvét Kupát (videóval)

A kellemes tavaszias időnek is köszönhetően nagyjából 800 ember volt kíváncsi a Rózsa és Iskola utcaiak (Vasas), illetve a Szent János és a Szentimre utcaiak (Kerekerdő) hagyományos labdarúgó-mérkőzésére Székelyudvarhelyen.

Szívinfarktus után intenzív osztályra került Mircea Lucescu

A román labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitányának állapota hirtelen sokat romlott és kiderült, hogy akut szívinfarktust szenvedett. A 80 éves szakember túl van az életveszélyen, állapota stabil – közölte a bukaresti egyetemi kórház.

Előtérben a támadó foci, új lesszabályt tesztelnek

Eddig csak beszéltek róla, ezúttal a FIFA nem csak dolgozik a lesszabály módosításán, hanem az új rendszert a kanadai élvonalban teszteli.

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Marosvásárhelyi ASA

Öt találat esett a házigazda CFR és a Marosvásárhelyi ASA közötti szombati barátságos mérkőzésen, amelyen a kolozsváriak 3–2-re nyertek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!