Újabb Rapid-vereség, dobogóközelben a Petrolul

Dobos László 2020. november 06., 21:26 utolsó módosítás: 2020. november 06., 21:27

Folytatódik a Bukaresti Rapid rossz sorozata a labdarúgó 2. Ligában, a fővárosi vasutascsapat pénteken este 2–0-s vereséget szenvedett a Petrolul Ploiești otthonában, amely javuló formát mutat.

Menetel Viorel Moldovan irányítása alatt a ploiești-i csapat Fotó: Pinti Attila

Évtizedeken át a román élvonalbeli bajnokság rangadójának számítottak a Rapid–Petrolul összecsapások, most azonban mindkét együttes a második ligában vergődik.

Jó iramú játékot hozott az első félidő, mindkét kapunál voltak gólhelyzetek, de az egyetlen találatot a házigazdák érték el. A 7. percben egy jobb oldali beívelésre Vasile Buhăescu érkezett jó ütemben, és mintegy öt méterről a felső léc alá lőtte a labdát (1–0).

Kiegyensúlyozott volt a játék a második negyvenöt percben, amelyben gólt újra a házigazdák szereztek. A hosszabbítás első percében Buhăescu tört be jobb oldalon a tizenhatos területére, a laposan beívelt labdát pedig a pár perce beállt osztrák idegenlégiós, Manuel Botic kapásból a jobb alsó sarokba bombázta (2–0).

A Petrolul győzelmének köszönhetően feljött a dobogósok közelébe, a Rapid pedig a 13. helyen maradt.

Labdarúgó 2. Liga, 11. forduló:
Petrolul Ploiești–Bukaresti Rapid 2–0 (1–0).
Gólszerzők: Vasile Buhăescu (7.) és Manuel Botic (91.).
Petrolul: Kitanov – Olaru (Răuță, 87.), Meijers, Huja, Țicu, Salifu (Diarra, 78.), Constantinescu (Enache, 56.), Nir Lax (Botic, 87.), Pol Roige, Saim (Ekollo, 78.), Buhăescu. Vezetőedző: Viorel Moldovan.
Rapid: Drăghia – Voicu, Dandea, Crișan (Daniel Benzar, 84.), Finica, Jorza, Lazăr (Drăghiceanu, 46.), Pănoiu (Rareș Ilie, 46.), Sefer, Bălan (Pop, 69.), Hlistei. Vezetőedző: Mihai Iosif.
Játékvezetők: Andrei Antonie, Mihăiță Necula és Cosmin Vatamanu (mindhárman Bukarest).

A további program: szombaton 11 órától Turris Turnu Măgurele–FK Csíkszereda, Gloria Buzău–Lénárdfalvi SK, Bukaresti Metaloglobus–Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Pandurii Lignitul Târgu Jiu–Dunărea Călărași, Concordia Chiajna–Temesvári Ripensia és CS Mioveni–Resicabányai CSM, 12 órától Temesvári ASU Poli–U Craiova 1948; kedden 19.30-tól Kolozsvári U–Konstancai Farul. Az Unirea Slobozia–CSM Slatina mérkőzést november 18–ra halasztották, a Bákói Aerostar szabadnapos lesz.