Újabb pontokat veszített az UTA

Dobos László 2020. július 15., 21:02 utolsó módosítás: 2020. július 15., 21:09

Második hazai mérkőzését sem tudta megnyerni az éllovas UTA a labdarúgó 2. Liga rájátszásában. Az aradiak szerdán este 1–1-es döntetlent játszottak a Petrolul ellen.

Második rájátszásos meccsén is botlott az éllovas UTA Fotó: Facebook/UTA Arad

A listavezető UTA a nyitófordulóban, szintén hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Turristól. Eredetileg az 1. fordulóban kellett volna megrendezni az UTA–Petrolul összecsapást, azonban a Prahova megyei gárda több tagjának akkor pozitív lett a koronavírustesztje, ezért a találkozót elhalasztották.

Az alacsony színvonalú első félidő egyetlen találatát a vendégcsapat érte el a 23. percben, amikor Șaim Tudor bal oldali beadását a kapu előtt jó ütemben érkező Gabriel Deac hat méterről az alsó hosszú sarokba fejelte (0–1).

Szünet után már az első támadásnál tizenegyest harcolt ki az UTA, Valentin Buhăcianu tört kapura két védő között, majd tiszta gólhelyzetben gáncsolta őt Raul Avram, a Petrolul kapusa. A büntetőt Romario Rus értékesítette (1–1). A folytatásban sem javult a játék színvonala, de mindkét kapunál akadt egy-két gólhelyet.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, 1. forduló:
Aradi UT–Petrolul Ploiești 1–1 (0–1),
Gólszerzők: Romario Rus (48. perc, büntetőből), illetve Gabriel Deac (23.).
UTA: Florin Iacob – Cristian Bustea, Cristian Melinte, Florin Ilie, Simo Roumpoulakou, David Miculescu (Alexandru Ioniţă, 46.), Romario Moise, Damian Isac, Octavian Ursu (Alexandru Ciucur, 66.), Ciprian Rus (Alexandru Oroian, 46.), Valentin Buhăcianu. Vezetőedző: Bálint László György.
Petrolul: Raul Avram – Cristian Sârghi (Daniel Enache, 82.), Andrei Răuță, Antonio Manolache, Valentin Ţicu, Michael Leonel Pierce, Gabriel Deac (Mario Bratu, 78.), Meza Colli, Alexandru Șaim Tudor, Ștefan Blănaru, Sergiu Arnăutu (Laurentiu Marinescu, 65.). Vezetőedző: Costel Enache
Játékvezetők: Horațiu Mircea Feșnic, Szabó Gerő (mindketten Kolozsvár), Ciprian Florin Danșa (Szatmárnémeti). Megfigyelők: Zaharia Ciev (Temesvár) és Viorel Lolea (Resicabánya).

A 2. fordulóból elhalasztott Campionii FC Argeș Pitești–CS Mioveni mérkőzés pótlásáról még nem döntöttek.

6. FC Argeş 1/20

A következő fordulóban (július 20–21.): hétfőn 17.30-tól CS Mioveni–UTA, kedden 18.30-tól Bukaresti Rapid–FC Argeş, 21 órától Turris Oltul–Petrolul.

A rájátszást követően az első két helyezett feljut az 1. Ligába, a harmadik pedig selejtezőmeccset játszik – szintén a feljutásért – a 12. helyen záró élvonalbeli csapattal.