A fővárosi együttes mindkét találatát Dennis Man szerezte, aki tizenkét góllal vezeti a bajnokság góllövőlistáját.
Az összecsapás első félidejében a házigazda Universitatea játszott veszélyesebben, Andrei Vladnak, az FCSB kapusának nagy bravúrokat kellett bemutatnia Ivan Mamut és Cicâldău helyzeteinél.
Ennek ellenére mégis a bukaresti gárda talált be,
Coman nagyszerű kiugratása után Man a rövid sarokba lőtt. A 22 éves támadó a szünet után duplázott, ezúttal Moruțan pontos labdáját váltotta gólra.
A mérkőzés hátralévő részében a craiovai együttes nem tudott újítani, sőt még nagyobb arányú is lehetett volna a vendégek győzelme, de a végén az FCSB játékosai elszórakozták jobbnál jobb gólhelyzeteiket.
Győzelmével az FCSB visszaelőzte az Universitateát a ranglista élén, két pont az előnye riválisával szemben.
Az odavágó-sorozat 15., idei utolsó fordulójában újabb rangadót rendeznek, jövő héten kedden 21 órától a harmadik helyezett Kolozsvári CFR a Craiovát fogadja.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!