Közleményben adott hírt három játékos távozásáról az FK Csíkszereda.
„A Sepsi OSK csapatához igazoló Gyenge Szilárd kapus után újabb változások történtek második ligás együttesünk keretében. A nyári szünetben távozott Apró Claudiu, Nistor Ákos és Dezamits Dominik” – olvasható az FK honlapján.
A statisztikák szerint Apró Claudiu hátvéd 2020 júliusában érkezett Székelyföldre a Temesvári Ripensia együttesétől, és közel száz mérkőzést játszott az FK Csíkszereda színeiben. A bajnokságban 90 alkalommal lépett pályára, a bajnokikon öt alkalommal szerzett gólt.
Nistor Ákos egyéves kölcsönadási szerződés révén érkezett az elmúlt nyáron a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK csapatától. Sajnos, márciusban – éppen a nevelőegyesülete elleni felkészülési találkozón – súlyos térdsérülést szenvedett, így a tavaszi szezont ki kellett hagynia. A fiatal háromszéki középpályás 12 mérkőzést játszott az FK-nál, amely során egy gólt szerzett.
Dezamits Dominik szintén az előző szezon kezdete előtt érkezett Csíkszeredába. A 20 éves, Ausztriában, a burgelandi Felsőőrön (németül: Oberwart) született védőjátékos sérülés miatt nem tudta megmutatni igazi tudását. Felkészülési mérkőzések mellett egy bajnokin szerepelt.
Román hírportálok arról is beszámoltak, hogy a Székelyföld Labdarúgó Akadémiától, az FK Csíkszereda U17-es együttesétől távozik Bálint Eric, a korábbi edző, a brassói Bálint László György fia. A „kicsi” Bálint a Concordia Chiajnához igazol, ahol a felnőtt együttes ifijátékosa lesz.
A labdarúgó 2. Liga 2024–2025-ös szezonja a tervek szerint augusztus 3-án kezdődik.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
A csíkbánkfalvi Szőcs Emőke két téli olimpián versenyzőként, egyen edzőként, a legutóbbin pedig már a Nemzetközi Sílövő Szövetség technikai bizottságának tagjaként vett részt.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!