Harmadik hazai mérkőzésén harmadszor is az élvonalba jutásért harcoló csapatot fogad az FK Csíkszereda. A craiovaiakkal döntetlent játszott, a Petrolultól vereséget szenvedett, szombaton viszont megszerezné első hazai győzelmét a csíki futballcsapat.
„Nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, ennek tudatában készültünk egész héten, kerestük a megoldásokat arra, hogyan, miként lehet feltörni a temesváriak védelmét. A rangsor második helyén álló ASU Polinak van a legjobb védelme a másodosztályban, öt mérkőzésen csupán egyetlen gólt kapott. Tapasztalt, összeszokott gárda a bánsági, nyolc alapjátékosa három éve játszik együtt.
Két fiatal csatárunkat, Suciut és Antalt sérülés miatt nem tudjuk nevezni, János pedig a Petrolul elleni meccsen kapott piros lap miatti eltiltását tölti” – mondta Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője.
A szombaton délelőtt 11 órakor kezdődő FK Csíkszereda–Temesvári ASU Poli mérkőzést nézők nélkül rendezik meg, de élőben közvetíti az Erdélyi Magyar Televízió.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!