Óriási érvágás a másodosztályban szereplő háromszékiek számára, hogy Fejér Béla visszatérését követően rövid időn belül megsérült, és hónapokra kidőlt. A zabolai születésű kapus a Chindia elleni nyitóforduló hajrájában éles fájdalmat érzett a térdében egy kirúgás után, később pedig meg is kellett műteni. A prognózis szerint legalább fél évig nem állhat a csapat rendelkezésére.
Időközben kiderült: Gyenge Szilárd sem hadra fogható. Bár hónapok óta küszködött sérüléssel, a hét elején őt is meg kellett operálni.
„A hét elején kellett műteni Gyenge Szilárdot, akinél egy régebbi, körülbelül 4-5 hónapos probléma állt fenn. A combcsonti ízületi bütyök körül ödéma alakult ki, emellett a sípcsont és a combcsont közötti porc is sérült, ezért elvégezték ezeknek a porcoknak a megtisztítását” – részletezte a klub Facebook-oldalán közzétett videóban Gheorghe Popa, a Sepsi OSK csapatorvosa.
A szakember hozzátette: a csontödéma területén is beavatkozásra volt szükség, ám a műtét sikeres volt, és a fiatal hálóőrt még aznap hazaengedték. Két hét teljes pihenő vár rá, majd jöhet a rehabilitáció, és ha minden a tervek szerint alakul, két és fél hónap múlva visszatérhet az edzésmunkához.
A Sepsi OSK így két kapusát is hosszú időre elveszítette, ami komoly fejtörést okozhat az idény folytatásában.
Ovidiu Burcă vezetőedző jelenleg Bogdan Ungureanura számít első számú hálóőrként, aki eddig megbízhatóan teljesít a bajnokságban. Tartalékként ott van még a 17 éves Bartha Mátyás és a 21 éves Gedő Hunor is.
A háromszékiek legközelebb szerdán 17.30-tól lépnek pályára a Román Kupa playoff körében a Şoimii Gura Humorului vendégeként, amelyet az a Valentin Suciu irányít, aki korábban maradandót alkotott a piros-fehéreknél.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!