A találkozó első lehetőségei a Dâmbovița megyeiek előtt adódtak, akik miután kivédekezték a házigazdák támadásait, az első félóra végén megszerezték a döntőnek bizonyuló góljukat, Daniel Popa büntetőből talált be.
Ezután sokáig tehetetlenül járatták a labdát az Universitatea játékosai, majd egy óra játék elteltével nyomás alá helyezték a vendégek kapuját, a horvát Ivan Mamut kétszer is kapufát lőtt. Végül az egyenlítés sem jött össze, a Chindiának nehezen, de sikerült megtartania minimális előnyét.
A craiovaiak az előző hazai meccsükön is 1–0-ra maradtak alul az Academica Clinceni csapatával szemben, a mostani vereségükkel pedig elveszíthetik első helyüket a tabellán, ha az FCSB szombaton legyőzi az FC Botoșani-t.
Labdarúgó 1. Liga, 10. forduló:
Universitatea Craiova–Chindia Târgoviște 0–1 (0–1).
Gólszerző: Daniel Popa (30., büntetőből).
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!