Egy újabb építkezési folyamat elején tart a Sepsi OSK II. labdarúgócsapata, a harmadosztályban érdekelt alakulat öltözőjében jelentős mozgás volt a nyáron. Tizenketten távoztak, a pótlásukra érkezett, többnyire kevés rutinnal rendelkező fiatalokat igyekszik egy csapattá gyúrni Nagy Sándor vezetőedző, amihez idő, türelem és természetesen rengeteg munka szükséges.
A negyedik hete tartó felkészülés a tervek szerint halad, annyi már bizonyos, hogy az U21-es szabály betartásával biztosan nem lesznek gondok a csapatban, tekintve, hogy a játékoskeretet túlnyomó része 2008–2009-es születésű.
„Jó ütemben haladunk, ami számomra is pozitív meglepetés, fiatalos hévvel dolgozunk, jó látni az elszántságukat. Több meghatározó labdarúgó távozott, pótlásukra az U19-ből hoztunk fel játékosokat, ugyanakkor előtérbe kerültek azok, akik eddig kevés játéklehetőséget kaptak. Távolabbról négyen érkeztek.
– közölte a Székely Sport érdeklődésére Nagy Sándor vezetőedző.
Mihoreanu és Leczki a 2. Ligában folytatják, de Dévára, Salgótarjánba és Kovásznára is távoztak játékosok. Batzula és Cîmpean nyomdokaiba lépve Păcurar és Truță a nagycsapatban bizonyíthat, ami a vezetőedző szerint jelzésértékű mindenki számára, hogy a farmcsapatból van kitörési lehetőség. Éppen ezért céljuk továbbra is változatlan, olyan jövőképet mutatni a fiataloknak, amiért érdemes keményen dolgozniuk.
„Természetesen a fő hangsúly továbbra is a játékosok fejlesztésén van, célunk, hogy a nagycsapatnak tudjunk értékes játékosokat kinevelni, úgy, hogy közben eredményességre is törekedünk.
– vélekedett a szakember.
A Sepsi OSK II. eddig két edzőmérkőzést játszott: előbb 8–1-re győzött Barót ellen, majd 2–2-vel egyezett ki a CSM Onești ellen.
„Nem értek egyet azzal a felfogással, hogy eredménycentrikusság szempontjából nem szabad terhelni a fiatal játékosokat, én igenis azon a véleményen vagyok, hogy rájuk kell rakni a terhet, mert azokból lesz élvonalbeli focista, akik a magas szinten rájuk nehezedő nyomást el tudják viselni. És ezt olyasvalaki mondja, aki közel kétszáz meccset játszott az elsőosztályban” – hangsúlyozta Nagy Sándor, aki játékosként többek között az MTK Budapest, a Diósgyőri VTK és a Nyíregyházi Spartacus színeiben bizonyított.
A Sepsi OSK II. szombaton Bardocra látogat, majd jövő szerdán a Székelyudvarhelyi FC ellen hangolnak az augusztus végi szezonrajtra.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!