UEFA Konferencia Liga: kikapott Máltán, hátrányban a Nagyszombat

Székely Sport 2021. július 06., 22:43 utolsó módosítás: 2021. július 06., 23:55

A szlovák bronzérmes Spartnak Trnava nagy meglepetésre 3–2 arányú vereséget szenvedett a máltai Mosta FC-től az UEFA Konferencia Liga első selejtezőkörének odavágóján. A következő fordulóban ezen párharc győztesével találkozik az európai kupákban bemutatkozó Sepsi OSK.

Fotó: UEFA

A nagyszombati alakulat nagy esélyesként várta a párharcot, de a Máltán rendezett kedd esti első mérkőzésen nem tudta igazolni, hogy sokkal jobb játékerőt képvisel.

A házigazda Mosta az első félidő közepén tizenkét perc alatt háromszor is betalált a szlovákok kapujába. A Spartak kevéssel a szünet előtt szépített, majd a hajrában tovább faragott hátrányból, de végül a máltaiak 3–2-re nyerték az odavágót, amelyen egy-egy büntetőt is megítélt a játékvezető.

A visszavágót jövő csütörtökön (július 15-én) rendezik a nagyszombati Anton Malatinsky Stadionban, ahol a szlovák együttes többgólos sikerrel fordíthatja meg a párharcot.

A Sepsi OSK július 22-én idegenben mutatkozik be az újonnan létrehozott sorozatban, ám továbbra is kérdéses, hogy a székelyföldi csapatnak Máltára vagy Szlovákiába kell utaznia.

UEFA Konferencia Liga, első selejtezőkör
Mosta FC (máltai)–Spartak Trnava (szlovák) 3–2 (3–1)
Gólszerzők: Christ Ememe Evo (23.), Clayton Failla (27., büntetőből), Johnson Nsumoh, ill. Filip Twardzik (45+2., büntetőből), Martin Mikovic (79.)