U19-es Eb: nagyot küzdött, de vereséggel kezdett Románia

Sebestyén Ervin 2022. június 18., 23:09

A román U19-es labdarúgó-válogatott számára is elkezdődött az Európa-bajnokság, a csoportkör első összecsapását Olaszország legjobbjai ellen játszották a MOL Arénában. Az olaszok végül kihasználtak kettőt a rengeteg lehetőségből és 2–1-re győztek.

Gergely Botond végigjátszotta az első csoportmeccset az Európa-bajnokságon, ahol az olaszok voltak az ellenfelek Fotó: Román Labdarúgó Szövetség - frf.ro

Románia nemzeti csapatának kezdőcsapatában helyet kapott az FK Csíkszereda védője is, Gergely Botond, aki végigjátszotta az összecsapást.

A mérkőzés első félórájában leginkább az olaszok próbálkoztak, azonban gólra váltani egyetlen helyzetet sem sikerült. A legnagyobb román lehetőség közvetlenül a szünet előtt adódott, azonban Andronache próbálkozása nem talált utat a kapuba.

A fordulást követően felpörögtek az események, a 47. percben Baldanzi révén előnybe kerültek az olaszok.

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem, előbb Doru Andrei találta el a kapufát, a kipattanót pedig Andronache pofozta be, ezzel 1–1 volt az állás.

A bekapott gól után az olaszok határozottan fokozatot váltottak, sokkal erősebb nyomást gyakoroltak a románok védelmére, valamint a labdát is gyorsabban járatták. Bejött a ritmusváltás, 20 perccel a meccs vége előtt Volpato remek góljával sikerült ismét átvenni a vezetést.

A hajrában próbálkoztak a románok, azonban igazán nagy gólhelyzetet nem is sikerült kialakítaniuk, igazából nem forgott veszélyben az olaszok számára a három pont, maradt a 2–1-es végeredmény.

A csoport másik meccsén Szlovákia 5–0-s vereséget szenvedett a franciákkal szemben, így az első játéknapot követően a románok a harmadik helyen állnak.

Legközelebb Franciaország lesz Románia ellenfele, kedden lépnek pályára ellenük 21 órától.