U19-es Eb: a második meccsén is kikapott Románia

Sebestyén Ervin 2022. június 21., 23:03 utolsó módosítás: 2022. június 21., 23:24

Lejátszotta második csoportmeccsét az Európa-bajnokságon az U19-es román labdarúgó-válogatott, ezúttal Franciaország volt az ellenfelük. Románia becsülettel küzdött, a hajrában a szépítés is összejött, de végül 2–1-es vereséget szenvedtek el.

Ezúttal is végig a pályán volt Gergely Botond Fotó: Román Labdarúgó Szövetség - frf.ro

A kezdőcsapatban ezúttal is ott volt az FK Csíkszereda védője, Gergely Botond, aki végigjátszotta a második találkozót is.

Már az összecsapás elején előnybe kerültek a franciák, miután egy gyönyörű összjáték után Loum Tchaouna gólra váltotta Virginius passzát. Ezt követően sem vettek vissza a lendületből, a 20. percben már 2–0-ra vezettek, egy gyorsan elvégzett szabadrúgással megzavarták az ellenfél védelmét, Martin Adeline pedig könnyedén passzolt a kapuba a 11-es pontról.

Az első félidőben nem is alakított ki helyzetet Románia nemzeti csapata, végig nyomás alatt volt a kapujuk és a védelemre kellett koncentrálniuk. A fordulást követően semmit sem változott a játék képe, Franciaország maradt támadásban és szinte csak ők veszélyeztettek.

Az első román lehetőséget a 60. percben jegyezhettük fel, Eduard Radaslavescu alakított ki magának helyzetet, de végül nem találta el a kaput. A hajrában Andrei Coubis már nem hibázott, gyönyörűen lőtte ki a hosszút tizenöt méterről, ezzel sikerült szépíteniük. A 86. minutumban Rareș Ilie is betalált, azonban végül les miatt érvénytelenítették.

A románok mindössze 3, míg a franciák 31 lövéssel próbálkoztak.

A másik csoportmeccsen a szlovákok 1–0-ra kikaptak az olaszoktól, így két játéknapot követően a románok a harmadik helyen állnak nulla ponttal. A következő ellenfelük éppen Szlovákia lesz, pénteken 18.30-tól csapnak össze.