A kezdőcsapatban ezúttal is ott volt az FK Csíkszereda védője, Gergely Botond, aki végigjátszotta a második találkozót is.
Már az összecsapás elején előnybe kerültek a franciák, miután egy gyönyörű összjáték után Loum Tchaouna gólra váltotta Virginius passzát. Ezt követően sem vettek vissza a lendületből, a 20. percben már 2–0-ra vezettek, egy gyorsan elvégzett szabadrúgással megzavarták az ellenfél védelmét, Martin Adeline pedig könnyedén passzolt a kapuba a 11-es pontról.
Az első félidőben nem is alakított ki helyzetet Románia nemzeti csapata, végig nyomás alatt volt a kapujuk és a védelemre kellett koncentrálniuk. A fordulást követően semmit sem változott a játék képe, Franciaország maradt támadásban és szinte csak ők veszélyeztettek.
Az első román lehetőséget a 60. percben jegyezhettük fel, Eduard Radaslavescu alakított ki magának helyzetet, de végül nem találta el a kaput. A hajrában Andrei Coubis már nem hibázott, gyönyörűen lőtte ki a hosszút tizenöt méterről, ezzel sikerült szépíteniük. A 86. minutumban Rareș Ilie is betalált, azonban végül les miatt érvénytelenítették.
A románok mindössze 3, míg a franciák 31 lövéssel próbálkoztak.
A másik csoportmeccsen a szlovákok 1–0-ra kikaptak az olaszoktól, így két játéknapot követően a románok a harmadik helyen állnak nulla ponttal. A következő ellenfelük éppen Szlovákia lesz, pénteken 18.30-tól csapnak össze.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!