Június 24. és július 2. között edzőtábort tartottak Románia legjobb U15-ös korosztályú női labdarúgóinak, amelynek keretében két felkészülési mérkőzést játszottak Moldova Köztársaság hasonló korosztályú együttesével. Az edzőmeccsek helyszíne a Kisinyovhoz közeli Vadul lui Vodă volt.
A romániai keretnek tagja a háromszéki Annabelle Nombot (Sepsi OSK), a szentegyházi Trinfuj Boglárka (FK Csíkszereda) és székelyudvarhelyi Márkus Gréta is. A második meccsen Trinfuly és Márkus is kezdő volt, mindkét lány végig a pályán maradt, a mérkőzés első gólját pedig Márkus Gréta szerezte.
Labdarúgás, női U15-ös felkészülési mérkőzés:
Moldovai Köztársaság–Románia 0–5 (0–4).
Gólszerzők: Márkus Gréta (21.), Corina Colibaba (32., 33. és 43.), Carla Rebrișorean (72.). Románia: Andrieș – Neciu, Trinfuj, Mitră (Cerghezan), Popescu, Rău (Aida Bucșa), Bochiș, Gorgan (Rebrișorean), Márkus, Cojanu (Maier), Colibaba (Ariana Bucșa). Szövetségi kapitány: Nina Anca.
A két csapat két nappal korábbi találkozóján a romániai válogatott 11–1-re győzött.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!