Túl nagy volt a tét, nem tudott élni az esélyével a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. október 28., 00:01 utolsó módosítás: 2022. október 28., 00:03

Háromgólos vereséget szenvedett a török Sivasspor otthonában a Kolozsvári CFR csütörtökön este a labdarúgó Európa Konferencia Liga csoportkörének 5. fordulójában, így elszalasztotta az esélyét, hogy bebiztosítsa a továbbjutását.

Rangelo Janga az első félidőben kihagyta a helyzeteit, aztán a másodikban az ő lábáról pattant a labda a kolozsvári kapuba Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Nagy lehetőség előtt állt a kolozsvári együttes, hiszen győzelem esetén az utolsó mérkőzésének eredményétől függetlenül továbbjuthatott volna az egyenes kieséses szakaszba.

Jóval veszélyesebbek voltak a mérkőzés elején a házigazdák, az első negyedóra leteltével szabadrúgásuk után a labda a felső lécet súrolta, pár perccel később Scuffet mentette meg a CFR-t, de a 22. percben már ő is tehetetlen volt, Yatabare közeli góljával szerzett vezetést a Sivasspornak.

Hamar megvolt a lehetősége az egyenlítésre a kolozsvári csapatnak, Roger lódult meg a bal oldalon, beadásával megtalálta Jangát, akinek lövését a rövid saroknál hárítani tudta a törökök kapusa. A szünetig kisebb nyomás alatt tartotta a hazai kaput a CFR, újra a curacaói válogatott támadó került helyzetbe, de ezúttal nem találta el a kaput.

A folytatásban pontrúgások után veszélyeztettek a kolozsváriak, de Manea próbálkozása nem okozott gondot a kapusnak. Egy óra játékot követően a Sivasspor viszont betalált szabadrúgásból, Janga rosszul lépett bele Gradel lövésébe, a labda pedig a hálóban kötött ki.

Néhány perccel később Boateng veszített labdát a középpályán, a hazai játékosok gyorsan végigvitték a támadást, amelynek végén Yatabare megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját. A végéig a török gárda még nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, a vendégek játékosai pedig hiába próbálkoztak, a szépítés sem jött össze.

A vereséggel a CFR sorsa már nincs a saját kezében, a jövő csütörtöki utolsó fordulóban győzelemre van szüksége hazai pályán a koszovói FC Ballkani ellen ahhoz, a második helyről továbbjuthasson.