Túl későre érkezett a Ferencváros gólja

Horváth Bálint Ottó 2024. október 03., 21:53 utolsó módosítás: 2024. október 03., 22:29

Abszolút méltó ellenfele volt a jóval esélyesebb Tottenham csapatának a Ferencváros, amely hiába kezdeményezett többet, mégsem tudott otthon tartani egy pontot sem, így két vereséggel áll a labdarúgó Európa Liga csoportkörében.

Varga Barnabás a végén betalált, gólja de csak a szépítésre futotta Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az Anderlechttől elszenvedett idegenbeli vereség után első hazai mérkőzésén még keményebb ellenféllel találkozott csütörtökön este a magyar bajnok, amely

bátor játékkal és támadásban kezdett, ezzel meglepte a vendégeket és helyzeteket is kialakított.

A legnagyobbat Varga Barnabás hagyta ki, majd negyedóra után betalált ugyan, de fejesgólját les miatt érvénytelenítették.

A vezető találatot mégis a Tottenham szerezte meg, egy védelmi hibát kihasználva Sarr vette be Dibusz kapuját.

Ezután magához vette az irányítást és több lehetőséget is volt az angol gárdának, de a szünetig nem tudta növelni az előnyét.

A második félidőt is jobban kezdte a Ferencváros,

a brazil Saldanha közel volt az egyenlítéshez, lövésénél nagyot védett a vendégek kapusa. A Tottenham ellentámadásokból veszélyeztetett, Werner nagy ziccert hagyott ki, majd a felső lécet is eltalálták.

A házigazda tovább próbálkozott és a hajrában kisebb nyomás alá helyezte a kaput, de a befejezések nem voltak eléggé pontosak.

Az angoloknak viszont sikerült betalálni, a 86. percben Johnson bebiztosította számukra a győzelmet.

Néhány perccel később végül mégis eredményes volt a magyar együttes,

Varga Barnabás gólja azonban csak a szépítésre futotta.

A Ferencváros a második mérkőzését is elveszítette, a három hét múlva esedékes harmadik játéknapon pedig újra otthon és topligás csapat, a francia Nice ellen játszik.