Továbbra sem megy a CFR-nek, a Farul veretlenül vezeti a bajnokságot

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 28., 20:30

A Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta az eddig veretlen Konstancai Farult a labdarúgó Szuperliga hetedik fordulójában. A kincses városiak gyorsan megszerezték a vezetést, végül mégis vesztesként hagyták el a gyepet.

Hiába szereztek vezetést már a 10. percben, a végén kikapott otthon a CFR. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A vasárnap esti összecsapás során Malele már a hatodik percben eredményes volt, amit a videóbíró közreműködésével érvénytelenítettek, viszont cserébe büntetőt végezhettek el a hazaiak. A labda mögé Malele állt, aki ezúttal már szabályos gólt szerzett, alig tíz minutum után vezetett a CFR (1–0).

Lendületben maradtak a kincses városiak, az első félórában többször is sikerült veszélyeztetni a Farul kapuját, azonban a befejezések nem voltak pontosak.

Nem úgy, mint a túloldalon, ahol Nedelcu pazar indítását Pitu rendkívül higgadtan értékesítette, ezzel 1–1-re módosítva az állást a 34. percben.

A fordulást követően az 55. minutumban Alibec mehetett ziccerben, azonban egy védő szorításában nem volt elég erős az emelése, így Scuffet könnyedén védett.

A 63. percben viszont már nem úszta meg a CFR, Munteanu kapott egy nagyszerű labdát, aki a tizenhatos vonaláról erős és pontos lövést zúdított a hazaiak kapujára, ezzel megszerezve csapata második gólját (1–2). A folytatásban próbálkoztak becsülettel a kolozsváriak, azonban egyenlítés helyett kettőre nőtt a különbség a két csapat között: ismét Munteanu tűnt fel a CFR kapuja előtt és magabiztosan lőtte a labdát a hosszúba közvetlen közelről (1–3).

A Kolozsvári CFR ezzel hat mérkőzés után mindössze 9 pontot gyűjtött össze és a kilencedik helyen áll, ezzel szemben a Konstancai Farul hét bajnoki után veretlen és vezeti a román pontvadászatot.