Továbbjutott a Sepsi OSK női futballcsapata a Román Kupában

Dobos László 2024. október 17., 13:05 utolsó módosítás: 2024. október 17., 13:10

Suceava megyében játszott kupameccset a Sepsi OSK női futballcsapata. A háromszéki lányok szoros győzelmet arattak a Colegiul National Nicu Gane Fălticeni otthonában, és bejutottak a következő fordulóba.

A háromszéki lányok szoros győzelmet arattak. Korábbi felvétel Fotó: Sebestyén Ervin

A női labdarúgó másodosztályban szereplő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a harmadik ligás Colegiul National Nicu Gane Fălticeni vendége volt szerdán délután, a mérkőzést Preutești községben rendezték. Gólzáporos meccs alakult ki a két együttes között, a székelyföldiek a szünetben is vezettek, és végül az előnyüket megőrizve 5–4-re győztek.

Női labdarúgó Román Kupa, 2. forduló:
CN Nicu Gane Fălticeni–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 4–5 (1–2).
A győztes csapat gólszerzői: Mikola Klementina Boglárka 3 és Ardelean Rebeka Kriszta 2.

További eredmények: Concordia Chiajna–Bukaresti Rapid 1–4, Gloria Buzău–Petrolul Ploiești 0–2, Brassói SR Municipal–Prahova Ploiești 1–0, ACS Academia de Fotbal Floreşti–Aradi UTA 1–5, ACS Sporting Banat–ACS Roma Florin Pădurean 3–2, Craiovai U–ACS Atletic Drobeta 2–0, Unirea Slobozia–FC Voluntari 2–1.

Négy székelyföldi női csapat lesz érdekelt a Román Kupa további küzdelmein: a Sepsi OSK mellett a második ligás Marosvásárhelyi SE, illetve az élvonalban szereplő Székelyudvarhelyi Vasas Femina és az FK Csíkszereda.