Törökverés a Puskásban, folytatódik a magyarok veretlenségi sorozata

Horváth Bálint Ottó 2024. március 23., 00:03 utolsó módosítás: 2024. március 23., 00:05

Győzelemmel kezdte az évet a magyar labdarúgó-válogatott, pénteken este Szoboszlai Dominik büntetőgóljával 1–0-ra nyerte meg a Törökország elleni budapesti felkészülési mérkőzést.

Fotó: Haáz Vince

Telt ház előtt lépett pályára a magyar nemzeti együttes a Puskás Arénában, ahol a találkozó elején veszélyesebben játszottak a törökök és megvoltak a helyzeteik is. A magyarok az első húsz percben tehetetlenek voltak támadásban, és a 25. percig kellett várni az első próbálkozásukra, Sallai lökete elakadt a kapusban.

Aztán Szoboszlai szabadrúgása után újra a Freiburg támadója szerezhetett volna gólt, ám nagyot védett a török hálóőr. Az első félidő utolsó nagy lehetősége a vendégek előtt adódott, Gulácsi azonban a helyén volt, így a szünetben döntetlen volt az állás.

Még egy perc sem telt el a második játékrészből, máris büntetőhöz jutott a magyar válogatott, Szoboszlai újabb szabadrúgása után a török védő kezére pattant a labda. A tizenegyest a magyarok csapatkapitánya és a Liverpool klasszisa végezte el, magabiztosan bevágta, ezzel előnybe került Marco Rossi együttese.

Ezután támadásba lendült a török gárda, Calhanoglu távoli lövésénél Gulácsinak kellett résen lennie. A magyar válogatott ellentámadás után találhatott volna be, Varga Barnabás nagy helyzetet hagyott ki, erre pedig hamar válaszoltak a törökök, remek kiugratás után Gulácsi bravúrral védett Yildiz ziccerénél.

A végéig kiválóan védekezett a házigazda, az ellenfél a hajrában már nem tudta nyomás alá helyezni a kaput. A hosszabbításban még született egy magyar találat, ám Schafer gólját les miatt érvénytelenítették. Maradt az 1–0, ezzel a magyarok immár 13 találkozó óta veretlenek, ilyen hosszú sorozatra legutóbb a legendás Aranycsapat volt képes.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Törökország 1–0 (0–0).

Gólszerző: Szoboszlai (48., büntetőből).
Magyarország: Gulácsi – Balogh (Dárdai M., 67.), Lang, Szalai A. – Nego (Bolla, a szünetben), Schäfer, Nagy Á. (Styles, 60.), Kerkez (Nagy Zs., 60.) – Sallai (Kleinheisler, 80.), Szoboszlai – Varga B. (Ádám, 80.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Törökország: Günok – Celik (Aktürkoglu, 77.), Kabak, Akaydin, R. Yilmaz (Müldür, 28.) – Yüksek, Kökcü (Güler, 61.) – Akgün (B. A. Yilmaz, 77.), Calhanoglu, Yildiz (Uzun, 77.) – Ünal (Yazici, 61.). Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella.