Ködös időben lépett pályára szombaton délelőtt Székelyföld két legerősebb csapata az U14-es korosztály számára kiírt Elit Ligában. A csíkszeredai Kós Károly utcai műgyepes pályán lezajlott FK–Sepsi OSK összecsapás küzdelmes focit, és kétgólos hazai győzelmet hozott.
Az U15-ös és az U16-os együttesek az FK-sportparkban fogadták Bodzavásár hasonló korosztályú csapatait, és mindkét találkozó sima hazai sikerrel zárult.
U14-es korosztály, 1. csoport, 7. forduló:
FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 4–2 (2–1).
Gólszerzők: Ambrus Lukács (11., büntetőből), Bíró Botond (31. és 70.), Nagy Imre Dániel (41.), illetve Brunó Dániel (13.) és Daniel Andrei (43.).
U15-ös korosztály, 1. csoport, 10. forduló:
FK Csíkszereda–Gloria Buzău 9–1 (6–0).
Gólszerzők: Vass Norbert (12.), Sajgó Kristóf (26.), Marian Róbert (28., 37.), David Păcuraru (33.), Ilyés Máté (36.), Bíró Artur (41.), Nyegre Kund (47.) Catrinoi Szebasztián (77.), illetve Buzilă Robert (54.)
U16-os korosztály, 1. csoport, 10. forduló:
FK Csíkszereda– Gloria Buzău 6–1 (4–0).
Gólszerzők: Erdei Ramon (1.), Luca Novelli (30.), Kertész Márk (43. és 88.), Brugger Dániel (45., büntetőből), Papp György (60.), illetve David Nenciu (65.)
Az FK Csíkszereda U17-es és az U18-as korosztályú csapata szerdán, október 18-án a Temesvári Ripensia otthonában folytatja a bajnokságot.
A következő fordulóban (október 21-22.) a csíkiak U14-es csapata a Brassói Kids Tâmpa vendége lesz, az U15-ös és az U16-os együttes Bodzavásáron, a LPS Buzău otthonában lép pályára, az U17-es és az U18-as gárda pedig a Sepsi OSK-t fogadja.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!