Az anyagi gondokkal küzdő klub tartozások miatt került ebbe a helyzetbe, mivel nem fizette ki egyik korábbi edzőjét, Alexandru Radut – aki 2020. október 1. és november 10. között négy mérkőzésen vezette a csapatot – , illetve Andrei George Truşescu játékost.
A fegyelmi szabályzat szerint az Astra minden 15 nap után pontlenovásra számíthat, amennyiben továbbra sem rendezi tartozását. Ráadásul, a klubnak megtiltották, hogy ebben az időszakban játékosokat igazoljon.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi és etikai bizottsága július 21-ig adott újabb határidőt a klubnak, hogy kifizesse tartozását, és ezzel elkerülje az újabb pontlevonást.
Az Astrát eddig háromszor büntették meg két pontos levonással, így a csapat mínusz hat ponttal kezdené a másodosztályú a bajnokságot.
A pontlevonásos büntetés 90 napig alkalmazható, ezután a korábbi bajnok és kupagyőztes a kizárás sorsára is juthat.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!