Többet tett a győzelemért, de meg kellett elégednie a döntetlennel a Sepsi OSK-nak

Horváth Bálint Ottó 2022. március 20., 18:06 utolsó módosítás: 2022. március 20., 18:15

Gól nélküli döntetlennel zárult a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vasárnapi kiszállása a Bukaresti Dinamo otthonában a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 2. fordulójában.

Hiába a kezdeményezőbb játék, ez gólokban nem mutatkozott meg. Archív Fotó: Pinti Attila

A háromszéki együttes kevesebb, mint három héttel azután tért vissza a fővárosba, hogy az alapszakasz végén március 1-én 3–1-re legyőzte a Dinamót.

Nagyon hamar előnybe kerülhetett volna a Sepsi OSK, a 3. percben Golofca óriási ziccert hagyott ki, középre tartó gyenge lövését védte a házigazdák kapusa. Alig két perccel később megmenekültek egy büntetőtől, Steliano Filip tört kapura, elesett a kivetődő Niczuly mellett, a játékvezető pedig műesésért sárga lapot adott a Dinamo középpályásának.

Mindezek után a sepsiszentgyörgyiek kezdeményeztek többet, Ștefănescu került helyzetbe, de rosszul passzolta a kapu elé a labdát, Golofca lövése pedig elkerülte a kaput. A túloldalon Irobiso veszélyeztetett, Niczulynak kellett mentenie, az ismétlést Rodriguez csúnyán fölé rúgta.

A szünet után is a Sepsi OSK játszott fölényben, ezúttal pontrúgások után volt közel a gólhoz, Eșanu hibája után Păunról a kapu mellé pattant a labda, míg Tudorie közelről fejjel mellé bólintott. A bukaresti csapatnak is volt egy nagy lehetősége, Cosmin Matei ahelyett, hogy befejezte volna az akciót, Morarral akart gólt rúgatni, aki elől Dumitrescu nagyot mentett.

A végén megszerezhették volna a győzelmet a vendégek, de Eder Gonzalez szabadrúgását a sorfalba lőtte, a kipattanót pedig Golofca rosszul találta el.

A gól nélküli döntetlennel a Sepsi OSK hátrányba került az alsóházban első két helyen álló vetélytársával szemben, két ponttal van lemaradva a Rapid mögött.

Videó: Telekom Sport