Több mint fél év után kapott ki az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2022. április 09., 13:05 utolsó módosítás: 2022. április 09., 13:14

Hiába vezetett kétszer is az FK Csíkszereda a Sellenberki SK vendégeként, mivel ellenfele még az első félidőben fordított, majd a folytatásban megőrizte előnyét.

Nem tudták megtartani a vezetést a csíkiak. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Olténiában rendezték a szombati mérkőzést a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásának 3. fordulójában, mivel a Szeben megyei község csapata tavasszal a Râmnicu Vâlcea-i stadionban játssza hazai meccseit.

Szokatlan gyors gólváltásokkal kezdődött a találkozó. A székelyföldi csapat a 4. percben vezetést szerzett, amikor Csiszér, Hernando, Kovács volt a labda útja, a marosvásárhelyi középpályás góllal fejezte be a támadást. Nem tartott sokáig az előny, Yazalde kiegyenlített, de alig egy percre rá Schieb remek akciója után Kovács duplázott.

Ekkor még csak a 11. percben jártunk.

Az iram a továbbiakban is magas volt, az első félidő közepén túl Yazalde harcolt ki szabadrúgást a tizenhatos közelében, Cărăruș pedig laposan talált be Gyenge kapujába. Ezután Kovács kereste a mesterhármast, de távolról fölé lőtt. A másik oldalon viszont szöglet után nem tudtak felszabadítani a csíki védők, és Mubele fordulásból szerzett szég gólt.

Ezzel a sellenberkiek előnyben mehettek a pihenőre, pedig kétszer is hátrányban voltak.

A második félidőben hajtottak az egyenlítésért az FK játékosai, meg is volt a lehetőségük erre, de Marrone és a csereként beállt Gál-Andrezly lövései is kevéssel elkerülték a kaput. Veszélyeztettek a hazaiak is, Luca középre tartó löketénél Gyengének kellett védenie.

A 60. percben pályára lépett a csíkcsomortáni Csedő Szilárd, aki bemutatkozott a csíkszeredai csapatban a másodosztályban, és szöglet után betalálhatott volna, fejese azonban nem volt pontos.

A hosszabbításban Bogdan Rotar, aki az FK játékosaként kölcsönben szerepel a Sellenberknél, lezárhatta volna, de kihagyta ziccerét.

Így az első harmincöt percben kialakult eredménnyel zárult mérkőzés.

Az FK Csíkszereda tizenkét bajnoki meccs után szenvedett vereséget, legutóbb még tavaly szeptember végén az FC Buzăuval szemben maradt alul.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, alsóház, A csoport, 3. forduló:
Sellenberki SK–FK Csíkszereda 3–2 (3–2).
Gólszerzők: Yazalde (10.), Cărăruș (27.), Mubele (35.), illetve Kovács (4., 11.).
Sellenberki SK: Gal – Monea, Natea, Telcean, Arhirii – Boboc (Buzan, 63.), Cărăruș – Vecerdea (Luca, 63.), Ciocâlteu (Rotar, 77.), Mubele (Yameogo, 51.) – Yazalde (Curtean, 81.). Edző: Eugen Beza.
FK Csíkszereda: Gyenge – Csiszér, Csürös, Apró, Marrone – Bara, Szondi (Gál-Andrezly, 61.) – Kovács (Jebari, 78.), Sándor (Csedő, 60.), Schieb – Hernando (Ivanovici, 78.). Edző: Dican Ferenc.
Vezette: Mihai Amorăriței (Câmpina), Răzvan Tudor (Craiova), Gabriel Catană (Târgovişte).