Több helyzete volt az éllovas ellen, mégis kikapott a KSE

Csulak Noémi 2022. november 27., 11:12 utolsó módosítás: 2022. november 27., 11:13

A labdarúgó 3. Liga 14. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE az 5-ös csoportban éllovas CS Blejoi együttesét látta vendégül szombaton délután. Egy kiegyensúlyozott mérkőzést követően végül a felsőháromszéki fiúk 2–1-es vereséget szenvedtek.

Az egyenlítés összejött, a vereséget nem tudták elkerülni a felsőháromszékiek. Korábbi felvétel Fotó: Tofán Levente

A mérkőzés 11. percében Nistescu beadását Szőcs próbálta menteni, de a saját kapujába talált be, ezzel a vendégek hamar megszerezték a vezetést. Az első félóra lejártával Pakucs lövését hárította a vendégek hálóőre, de a kipattanó labdát Locotuș közelről a kapuba lőtte, ezzel a KSE-nek sikerült kiegyenlítenie, és a szünetben 1–1 volt az eredmény.

A második félidőben mindkét csapat kiegyensúlyozottan játszott, de csak Blejoi tudott újabb gólt szerezni: az 58. percben Braila előkészítését a középen érkező Lambru értékesítette, ezzel újra átvették a vezetést. Ezt követően a felsőháromszékiek próbáltak egyenlíteni, de a vendégek védelme jól zárt, kihúzták kapott gól nélkül a végéig.

„Egy kiegyensúlyozott mérkőzés volt, ahol az ellenfél jobban kihasználta a helyzeteket. Nekünk sokkal több tiszta helyzetünk adódott, de nem tudtuk mindezeket hasznosítani” – nyilatkozta Gazda József, a KSE edző-játékosa.

A Kezdivásárhelyi SE az idei utolsó mérkőzésén pénteken 14 órától a Székelyudvarhelyi FC-vel találkozik idegenben.