Rendkívül szoros az állás a bajnokság alsóházi rájátszásában, számos klubnak megvan a lehetősége arra, hogy az első vagy a második helyen végezzen. Ennek a két pozíciónak nagy a jelentősége, a play-out végén ugyanis a két legjobb együttes selejtezőmérkőzést játszik egymással. A továbbjutó a felsőház harmadik helyezettjével egy újabb selejtezőn csap össze, a győztes pedig indulhat a Konferencia Ligában.
A helyzet azonban nem ennyire egyszerű, jelen állás szerint a mezőnyben három csapat sem indulhat az európai porondon.
Az FC Hermannstadt esetében már a szezon előtt bizonyos volt, hogy nem szerepelhet a nemzetközi kupákban (akárcsak a felsőházban érdekelt Bukaresti Dinamo), a napokban pedig két másik klubról, az Aradi UTÁ-ról és az FC Botoșani-ról derült ki, hogy hiába végeznek az első kettő között, nem vehetnek részt a selejtezőn. A három együttes mellett még a Petrolul Ploiești helyzete is kérdéses, hogy végül megszerzi vagy nem az induláshoz szükséges licencet.
A négy említett csapat mindegyikének komoly esélye van odaérni az első vagy a második helyre az alsóházban,
ahol nincs oda-visszavágó, a gárdák kilenc forduló keretében csak egyszer találkoznak egymással. Az első játéknap után a Hermannstadt áll az élen, az UTA a harmadik, a Petrolul a negyedik, míg a Botoșani az ötödik pozíciót foglalja el a tabellán.
A szabályzat szerint amennyiben az alsóház két legjobb csapata közül valamelyik nem rendelkezik UEFA-licenccel, akkor a 9. helyezett lép a helyére az első selejtezőmeccsen, de ha ez a klub sem indulhat az európai porondon, akkor a 10. helyen végző gárda kap lehetőséget. A mögöttük záró klubok nem vehetnek részt a selejtezőn, még akkor sem, ha rendelkeznek UEFA-licenccel, így
feltéve, hogy a 7–10. helyezettek közül csak egy csapat jogosult az indulásra, akkor az egyből a második selejtezőn játszik a play-offos együttes ellen.
Ami a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t illeti, a múlt héten a sereghajtó Gloria Buzău elleni hazai vereséget követően edzőváltáson átesett csapat Dorinel Munteanu irányításával az alsóház megnyerését tűzte ki célul. Az európai kupaindulásra hajtó háromszéki együttes jelenleg a második helyet foglalja el, egy ponttal lemaradva a Hermannstadt mögött, amellyel éppen a hétvégi fordulóban, pénteken 20 óra 30 perctől hazai közönség előtt játszik.
2025. 03. 28. 17:30 | Unirea Slobozia Slobozia | Petrolul Ploiești Petrolul | 0-0 |
2025. 03. 28. 20:30 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | FC Hermannstadt Hermannstadt | 0-2 |
2025. 03. 29. 14:30 | FC Botoșani Botoșani | Konstancai Farul Farul | 4-3 |
2025. 03. 30. 15:00 | Jászvásári Poli Jászvásár | Aradi UTA UTA | 4-0 |
2025. 03. 31. 17:30 | Gloria Buzău Gloria | Galaci Oțelul Oțelul | 0-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-1 | 25 |
2 | FC Botoșani Botoșani | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-3 | 22 |
3 | Petrolul Ploiești Petrolul | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-2 | 21 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-4 | 21 |
5 | Jászvásári Poli Jászvásár | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-0 | 20 |
6 | Aradi UTA UTA | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-4 | 20 |
7 | Galaci Oțelul Oțelul | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-2 | 19 |
8 | Konstancai Farul Farul | 2 | 0 | 1 | 1 | 3-4 | 19 |
9 | Unirea Slobozia Slobozia | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 15 |
10 | Gloria Buzău Gloria | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-3 | 13 |
A kiesés szélén táncoló Sepsi OSK-nak égető szüksége lenne a pontokra, erre legközelebb pénteken hazai pályán a Galaci Oțelul ellen nyílik lehetősége. Hadnagy Attila sportigazgató már nagyon várja az első győzelmet és bízik a bennmaradási esélyeikben.
Gólokban és fordulatokban gazdag meccsel kezdődött a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hatodik játéknapja, csütörtökön délután az FC Argeș legyőzte a Bukaresti Steauát és nagy lépést tett az egyenes ágon való feljutás felé.
Több mentőautó és rendőrautó is megjelent kedden délután a Csíkszeredai Tető utcában, de nem bűncselekmény miatt riasztották őket – erősítette meg a hírt a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság képviselője.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Életének 60. évében váratlanul elhunyt dr. Magyari Zita Ida karnagy, zeneszerző, zenepedagógus, Erdély első zeneszerzőnője – közölte a Kolozsvári Magyar Opera.
Négynapos iskolahetet tesztelnek egy erdélyi elitiskolában. Azzal vádoltak egy férfit, hogy visszaélt a segélyhívóval, de most pert nyert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!