Tizenkét gólos meccsen kiütéssel nyerte a megyei rangadót a címvédő Gyergyói VSK

Dobos László 2023. október 25., 21:39 utolsó módosítás: 2023. október 25., 21:44

Már szerdán este lejátszották a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában a 10. forduló első mérkőzését. A listavezető Gyergyói VSK 11–1-re győzte le a második helyen álló Székelyudvarhelyi Golimpiákosz együttesét.

Nem kímélte az udvarhelyieket a gyergyói gárda. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Rangadónak ígérkezett a megyei futballbajnokság, a Hargita megyei labdarúgó 4. Liga első két helyén álló együttesek közötti összecsapás, azonban a házigazda, a címvédő és listavezető Gyergyszentmiklósi VSK nagy különbségű győzelmet aratott.

A villanyfényes mérkőzés első félidejében öt, a második játékrészben pedig hat gólt szerezve magabiztosan nyert a hazai alakulat, a vendégek részéről pedig csak a szépítésre futotta.

Ez volt az alapszakasz visszavágóinak első találkozója. A nyitófordulóban, augusztus végén, a Gyergyói VSK 1–0-ra nyert a Golimpiákosz otthonában.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 10. forduló:
Gyergyószentmiklósi VSK–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 11–1 (5–1).
Gólszerzők: Vékás Barna (12., 14. és 26. perc), Szfárli Hunor (18.), Bajkó Barna (35.), Kovács Botond (46. és 49.), Péter Zsombor (70.), Hodgyai László (59., 67. és 78.), illetve Somolyák Csaba (37.). Tudósított: Péter József.