Tizenhárom gólos meccsen kapott ki a Baróti VSC

Sebestyén Ervin 2022. június 18., 20:21 utolsó módosítás: 2022. június 18., 20:30

Szombat délután rendezték a labdarúgó 3. Ligába szóló osztályozók első felvonását, amely során a BVSC a Gyulafehérvári Universitatea otthonában lépett pályára. A vendégek becsülettel küzdöttek, de végül 11–2-es vereséget szenvedtek.

Becsülettel küzdött, de vereséget szenvedett Gyulafehérváron a Baróti VSC. Korábbi felvétel Fotó: Tókos Csaba

A Kovászna megyei pontvadászatot veretlenül nyerte meg a vendég gárda, az ellenfelük ezúttal az a Gyulafehérvári Universitatea volt, amely magabiztosan húzta be a Fehér megyei bajnokságot.

Jó iramban és bátran kezdte mindkét együttes a mérkőzést, öt perc után a hazaiak szereztek vezetést, azonban szinte azonnal jött a válasz a vendégektől. Negyedórával később újabb két gólt könyvelhetett el a gyulafehérvári gárda, amire a barótiak eggyel válaszoltak, így a 21. minutumban 3–2-re álltak a felek.

A szünetig hátralévő időben végig a hazaiak kezdeményeztek, többször is veszélyeztették a BVSC kapuját, ezekből kettőt is sikerült gólra váltani, így a félidőben 5–2-re vezetett a Gyulafehérvári Universitatea.

A második játékrészben már nem maradt kérdés, a hazai csapat elkapta a fonalat és folyamatosan rohamozta a barótiak védelmét, amely
becsülettel küzdött és hajtott, ennek ellenére újabb hat gólt kaptak, ezzel pedig 11–2-es vereséggel zárult számukra az osztályozó első mérkőzése.

A vendégeket Gyulafehérvárra is elkísérte a szurkolótáboruk egy része, a vereség ellenére a játékosok ezúttal is megköszönték a támogatásukat.

A visszavágót június 25-én rendezik, Baróton.

Labdarúgás, 3. Liga osztályozó, 1. mérkőzés:
Gyulafehérvári Universitatea–Baróti VSC 11–2
Gólszerzők: Alex (5.,45.), Flaviu (17.,56.,65.), Adrian (20.,75.), Bogdan (34.,47.), Răzvan (68.,83.), illetve Csog (8.), Román (21.).