Tizenegyesek okozták az FCSB vesztét Jerevánban

Horváth Bálint Ottó 2021. július 29., 19:02 utolsó módosítás: 2021. július 29., 19:18

Nagyon korán búcsúzott az európai kupaküzdelmektől az FCSB, a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörében tizenegyesekkel maradt alul a kazah Sahtyor Karagandi csapatával szemben.

Andrei Vlad mérkőzés eleji hibája döntő jelentőségű volt Fotó: Facebook/FCSB

Semleges helyszínen, az örmény fővárosban, Jerevánban zárt kapuk mögött rendezték a csütörtök délutáni mérkőzést, mivel Kazahsztán a vörös zónába került a koronavírus-fertőzöttek számának növekedése miatt.

A hazai odavágó után 1–0-s előnnyel rendelkező román bajnoki ezüstérmes 1000 kilométerrel kevesebbet kellett utazzon erre a kiszállásra, és természetes füves pályán játszott, Kazahsztánban ugyanis a kellemetlen műgyepes játéktér várta volna.

Korán hátrányba került a bukaresti együttes, távoli lövésnél Andrei Vlad nagyot hibázott,

kipattant róla a labda, amelyre Gabisev érkezett, és bevágta (az alábbi videón a kapusbaki és a találat).

Ezután egyértelműen uralta a játékot az FCSB, több lehetősége is volt az egyenlítésre, Tănase kapufát is lőtt, de a pihenőig az egyenlítés nem sikerült.

A szünetben jöttek a bajnokságból jól megszokott cserék az FCSB-nél, amely továbbra is pontatlan volt a kapu előtt. Ráadásul a kazahok közelebb voltak a gólhoz, Vlad bravúros védéssel valamelyest jóvá tette a hibáját. Bő negyedórával a vége előtt megnyughatott az FCSB, két becserélt játékos játszott össze, Oaidă előkészítése után Coman kiegyenlített.

A továbbjutást jelentő döntetlent azonban nem tudta megőrizni Dinu Todoran csapata,

a hajrában a Karagandi nagy ziccereket hagyott ki, a kapufát is eltalálták. Aztán a végén kapuskirúgás után a román védelem nem tudott felszabadítani, Tattibajev góljával a kazah gárda visszavette az előnyt, és hosszabbításra mentette a párharcot.

A kétszer tizenöt perces ráadás elején a házigazdák eldönthették volna a továbbjutás kérdését, de a harmadik találatukat nem tudták belőni, a végéig pedig egyik fél sem kockáztatott, így következhettek a tizenegyesek. A kazahok hibátlanok voltak, az FCSB-nél viszont a harmadik párban Moruțan rontott, ezzel

a román együttes már az első párharcát elbukta, és szégyenszemre váratlanul búcsúzott a további küzdelmektől.