Tizenegy perc alatt lőtt mesterhármast

Székely Sport 2022. április 11., 16:22 utolsó módosítás: 2022. április 11., 18:40

A vendégeké volt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégéje, a házigazdák alig szereztek pontokat. Magabiztosan nyert a listavezető.

Nem tudták tartani a védők Hodgyai Lászlót (zöld mezben) Fotó: Veres Nándor

A gyergyószentmiklósiak nyerőembere ezúttal is a karrierje során a Ferencvárosnál és a Kolozsvári CFR-nél is játszó Hodgyai László volt, aki tizenegy perc alatt zárta le együttese balánbányai kiszállását. Megnyugtató előnnyel vezeti együttese a rangsort.

Alaposan megkínlódott a győzelemért a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, csupán a hosszabbításban nyerte meg a találkozót. Kétgólos hátrányból kiegyenlített a Zetelaka a Székelykeresztúr ellen, de utóbbié lett a végszó.

Fotó: Veres Nándor

Két összecsapáson is döntetlen született.

Hargita megyei labdarúgó 4. Liga, 14. forduló:

Balánbányai Bányász–Gyergyói VSK 0–5 (0–1),
gólszerzők Paul Ungureanu (31.), Czimbalmas Zalán (71.), Hodgyai László (73., 80. és 84.), tudósított Kecseti Pál;

Gyergyószárhegyi Bástya–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 1–2 (1–1),
gólszerzők Somolyák Csaba (33., öngól), illetve Pál Lehel (44.) és Somolyák Csaba (90+3.), tudósított Somolyák István;

Zetelaki Fenyő–Székelykeresztúri Egyesülés 2–3 (0–2),
gólszerzők Simon Arnold (77., 86.), illetve Fazakas Norbert (1.), Fogarasi Szilárd (38.), Bigyi Csaba (89.), tudósított Péter József;

Homoródszentmártoni Reménység–Homoródalmási Homoród 3–3 (2–0),
gólszerzők Fülöp Ede (12.), György Norbert (39.), Józsa Rajmond (55.), illetve Mag Árpád (48.), Balogh Zsolt (63.), Bogdán Zsolt (72.), tudósított Fazakas László;

Csicsói Ezüstfenyő–Agyagfalvi Lendület 1–1 (0–0),
gólszerzők Cătălin Doltea (53.), illetve Nagy Attila (72.), tudósított Papp Levente.

A Székelyudvarhelyi Roseal–Farkaslaki SE mérkőzés a 88. percben, 5–3-as hazai vezetésnél félbeszakadt.