Tíz ponttal kezdi az alsóházi rájátszást a Sepsi OSK

Sánta Imre 2018. február 26., 11:34 utolsó módosítás: 2018. február 26., 11:45

Remek kezdést követően, a második félidőben született találatokkal szenvedett kétgólos vereséget a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulójában a FCSB vendégeként. A kudarc ellenére a háromszékiek felemelt fővel távozhattak a Nemzeti Arénából, hiszen a játék több elemében is sikerült felnőniük nagynevű ellenfelük szintjére.

Havas, csúszós pályán játszottak Fotó: Facebook/FCSBOfficial

A várakozásoknak megfelelően a hazai csapat lépett fel támadó szellemben, a piros-fehérek inkább az ellentámadásokra alapoztak, és hamar jelezték, hogy nem csupán védekezni érkeztek a fővárosba. A 6. percben Gorrin egy labdaszerzést követően került helyzetbe, azonban középre tartó lövését Vlad könnyedén védte.

A folytatásban is Nicolae Dică tanítványai játszottak mezőnyfölényben, de támadásaik semmilyen veszélyt nem jelentettek a szentgyörgyi kapura. Mi több, az OSK több alkalommal is megszerezhette volna a vezetést.

Fotó: Facebook/FCSBOfficial

A 33. percben Petre jobboldalról érkező beadására Hamed kissé későn érkezett, így oda lett a nagy lehetőség. A 44. percben szintén Hamed már csak a hazaiak hálóőrével állt szemben, de csak a kapust találta el. Nem sokkal később Petre tört kapura, azonban kissé kisodródva lőtt kapura, és a szöget jól záró Vlad menteni tudott.

Gnohere helyzetével indult a második játékrész, majd a hazaiak megszerezték a vezető találatot: az 51. percben a csereként beállt Budescu csavart kapu felé, és a menteni igyekvő Viera fejéről a labda a meglepett Rîmniceanu felett a hálóban landolt (1–0).

A balszerencsés öngólt követően meddő mezőnyjáték alakult ki, és sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben, egészen a 80. percig, amikor a piros-fehérek hagytak ki egy óriási egyenlítési lehetőséget. Ekkor Ross a jobboldalról remekül ívelt középre, Dalmau pedig megelőzve őrzőjét, közvetlen közelről kapu fölé lőtt.

A kihagyott helyzet hamarosan megbosszulta magát, hiszen három perccel később Budescu hozta helyzetbe Comant, aki viszont a kifutó Rîmniceanu mellett önzetlenül Man elé passzolt, a fővárosiak fiatal csatára pedig az üres kapuba továbbította a játékszert (2–0).

Az első félidőben bátran futballozó háromszékiek így vereséget szenvedtek, de jobb helyzetkihasználással akár a pontszerzés is összejöhetett volna.

Ennek ellenére dicséret illeti Eugen Neagoe tanítványait, és nem kevésbé a Székely Légió tagjait, akik a hóviharban kitartóan buzdították kedvenceiket, és hangjuktól visszhangzott a Nemzeti Aréna.

Nem jutott felsőházba a Dinamo

Eldőlt, hogy csak egy bukaresti csapat, az FCSB kerül be a legjobb hat közé a román labdarúgó 1. Ligában. Az alapszakasz 26., utolsó fordulójában a Bukaresti Dinamo vereséget szenvedett Giurgiuban az Astrától. A felsőházi rájátszást jelentő 6. helyért zajló versengésben a Jászvásári Poli, a Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani egyaránt 39–39 pontot összesített, a három együttes egymás elleni eredményei alapján elkészített rangsorból a Jászvásári Poli volt a legjobb, ők szerepelhetnek a felsőházban. Az FCSB és a Jászvásári Poli mellett az alapszakaszgyőztes Kolozsvári CFR, a CSU Craiovai, a címvédő Viitorul Ovidiu és az Astra Giurgiu harcol majd az érmes helyekért.

A Sepsi OSK megőrizte helyét a bajnoki rangsor 12. helyén, és immár az alsóházi rájátszásra készül, ahol nagy a tét, hiszen a piros-fehéreknek a kiesés elkerülése érdekében kell megküzdeniük.

Első meccsüket a táblázat 9. pozícójában végző együttes otthonában játsszák, amely a Concordia Chiajna és az FC Voluntari közül kerül ki, a két csapat közötti hétfői mérkőzés eredményének függvényében.

„Csalódott vagyok, hogy nem sikerült többet kihozni ebből a mérkőzésből. Úgy gondolom, megérdemeltük volna, hogy veretlenül távozzunk. Ha pedig az első félidőben értékesítjük a tiszta gólhelyzeteinket, akár meg is nyerhettük volna ezt a meccset.

De ez a labdarúgás, az FCSB úgy jutott vezetéshez, hogy még helyzete sem volt. Ez történik, ha nem sikerül kihasználni a lehetőségeket. Ma (vasárnap – szerk. megj.) este nem érdemeltünk vereséget, mint ahogyan Craiován sem.

Következik a rájátszás, nehéz mérkőzések várnak ránk, de harcolni fogunk, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy az élvonalban maradjunk” – nyilatkozta Eugen Neagoe, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Labdarúgás, 1. Liga, 26. forduló, Bukarest, Nemzeti Aréna:
FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–0 (0–0),
gólszerzők: Viera (51., öngól), Man (86.).
FCSB: Vlad – Benzar, Planić, Bălașa (Budescu, 46.), Momčilović – Pintilii, Filip (J. Morais, 55.), C. Tănase (Man, 26.), F. Tănase, Coman – Gnohere. Edző: Nicolae Dică.
Sepsi OSK: Rîmniceanu – Dalmau, Viera, Obšivač, Sato – Ghinga, Petrović, Gorrin (Ross, 70), Tandia, Petre (Oliveira, 54.) – Kuku (Hamed, 23.). Edző: Eugen Neagoe.
Sárga lap: Gorrin (40.)
Játékvezetők: Iulian Călin (Ştefăneşti), George Neacşu (Câmpulung Muscel), Mihai Marica (Beszterce).