Tíz és fél hónap, ennyi idő után nyert újra idegenben az UTA

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 09., 21:13 utolsó módosítás: 2022. szeptember 09., 21:17

Az első félidőben kétgólos előnyt szerzett az aradi labdarúgócsapat, aztán a folytatásban a házigazdája szépített, az UTA győzelme mégsem forgott veszélyben.

Felzárkózott az élmezőnybe az aradi csapat. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén az FC Botoșani fogadta az Aradi UTÁ-t.

Az első percekben két nagy gólhelyzetük is volt az aradiaknak, de ezek kimaradtak. Aztán az első félidő közepén túl teljesen megérdemelten szereztek vezetést, szöglet után Cascini fejjel talált be. Öt perccel később kettőre nőtt az UTA előnye, Postolachi lövése után a labda Eduard Pap kezei között jutott a hálóba.

Videó: Orange Sport

A moldvaiak kevéssel a szünet után szépítettek, de többre mér nem futotta a részükről. Ezután ugyanis a vendégeknek voltak lehetőségeik, akik a végéig gond nélkül megtartották a számukra kedvező eredményt.

Az UTA tíz és fél hónap után nyert újra mérkőzést idegenben a bajnokságban (legutóbb tavaly október 25-én 3–0-re győzte le a Clinceni-t), és ezzel a sikerrel felzárkózott az élmezőnybe.